Chemia i Biologia od zera do matury

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
newtime
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2019, o 20:40

Chemia i Biologia od zera do matury

Post autor: newtime »

Witam,

myśle na kierunkiem lekarskim, zdałem wkońcu mature. Jednak nie wiem jakie mam realne szanse i ile by to zajęło. Dysponuje 100% wolnego czasu. Mature zdalem bez rozserzenia z biologi i chemi gdyz nie moglem zdecydowac sie nad kierunkiem, a i zlikwidowano mi szkole dlatego zdawalem przed OKE (tryb elsternistyczny).
Z uwagi na problemy szkoly, pierwszy rok bylem w mat-fizie, drugi rok w biol-chemie a trzeci w humanie.
OKE ocenilo mnie na 4 z biol i 3 z chemi. Jednakze czuje pustke i pasowalo by zaczac "od zera".
Pewnie nie ma to znaczenia bo zakres nowej matury jest nieco inny niz wymagania do ukonczenia liceum, moze gdyby to bylo w szkole i nie "na juz" tzn. 11 przedmiotow w pol roku, to pewnie byloby lepiej.
Mowi sie tez ze to co w szkole / podstawowej maturze nauczysz sie na 5 to na rozserzeniu bedziesz mial o polowe mniej czyli na 2 badz 3.

Ulatwic temat moglyby prywatne uczelnie, mniejsze wymogi, jednakze ostatnio progi na nich byly na lacznie 90%, jak widac prywatne tez sie spopularyzowaly, dlatego celuje wrecz interesowaloby mnie wysrubowanie wynikow na min 45% przedmiot.

Dlatego nie wiem co moglibyscie doradzic, jakie mam szanse, jak to ugryzc i ile by to moglo zajac.Wyrobie sie w rok do maja? 2lata?
BłądzącyChemik
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2019, o 19:24

Re: Chemia i Biologia od zera do matury

Post autor: BłądzącyChemik »

Wszystko się da, aczkolwiek trzeba przygotować się na dużo nauki, ciężkiej pracy. Warto pomyśleć o korepetycjach, kursach. Trzeba też mieć świadomość, że za rok może się nie udać, ale warto próbować i się nie zniechęcać. Wiara i ciężka praca czynią cuda. Powodzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości