Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Mårran »

Dr_wstrzas, tu nawet nie chodzi o tracenie czasu, bo jest go dużo. Chodzi o to, że jak maturzysta naczyta się rzeczy dużo ponad maturę, to potem dostaje pytanie, gdzie ma przepisać dane z podanego tekstu, a zaczyna kombinować, że przecież w 10% przypadków to jestz inaczej, że w jakimś podręczniku to było dokładniej. I pisze jakieś swoje interpretacje, a punkty lecą.
Pani Buka
nico
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2019, o 08:00

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: nico »

Mam komplet książek do chemii z nowej ery, 2 wydanie 2016 już przerobiłem. Niestety trójka to chyba jeszcze do starej matury bo to druk 2013. Nie wiem teraz ją przerabiać. Nie wiecie jak jest z materiałem z organicznej, miedzy starą a nową maturą?
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Wydanie drugie ma tylko 2 książki . Ja je mam. Nie widzę by w nich czegoś z informacji potrzebnych do matury brakowało :twisted: .
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Wychodzę z założenia, że nie warto uczyć się dużo ponad program. Nie, kiedy nauka dedykowana jest maturze. Zadania, zadania, zadania i... jeszcze raz, zadania. Większość kolegów i koleżanek którzy zdali przyrodnicze na wysokim poziomie, polecają głównie zadania. Aż do znudzenia.

Jesteście zdecydowani na lekarski-lekarski, czy myślicie o stomatologii?
nico
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2019, o 08:00

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: nico »

Nie jasno napisałem. Przerobiłem drugą część książki z 2016, teraz kolej na trzecią część, ale okazało się że mam taką z 2014 roku. Zastanawiam na ile jest ona zgodna z programem do matury.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Cappy »

Każdy pewnie się inaczej uczy, ale ja polecam po prostu czytanie i sprawdzanie słówek. Gdybyś bardzo chciała my się uczyliśmy z książki English for medicine,Pani Ciecierskiej
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Cappy »

Tecolote,
Bardzo zdrowe podejście, naprawdę będziecie mieli jeszcze czas żeby się wykazać ponadprogramową wiedzą. Mam wielu znajomych, którzy są na niestacjo lekarskim i poprawiają maturę i co się okazuje wiedza którą nabyli na studiach wcale im nie pomaga, a nawet bym powiedział, że przeszkadza :)
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Przypomina mi to historię mojego kolegi, który studiował filologię polską. Po trzech latach studiów uznał, że podejdzie jeszcze raz do matury rozszerzonej z języka polskiego.
Dostał jeszcze mniej punktów, niż za pierwszym razem, jeszcze w liceum.

Odnoszę wrażenie, że wiedza maturalna i wiedza, którą zdobywa się na studiach, nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Cappy, popraw mnie, jeśli się mylę. Matematyki na przykład, praktycznie wcale nie używa się na lekarskim.
Cappy
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2014, o 18:51

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Cappy »

Powiem tak, matematyka nie jest niczym niezbędnym i fakt prawie w ogóle się nie przydaje poza takimi wyjątkami jak biofizyka czy statystyka, ale naprawdę ktoś z podstawową matmą to ogarnie :)
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Warto sobie uświadomić, że do Ciebie nikt nie podchodzi indywidualnie, nikogo Twoja wiedza nie obchodzi i nie będzie jej ogromem zafascynowany. Po coś jest podstawa programowa.

Hm, po przemyśleniu nie piszę chemii a mat fiz i bio, bo przecież na studiach mam przez 2-3 semestry mat-fiz, czemu dopiero teraz na to wpadłem? :D Ktoś w podobnej sytuacji? Szczerze mówiąc myślałem, że biochem konieczny na lek a tu zaskoczenie. Większość uczelni - owszem - biologia musi być, ale dzięki pozostałym wymaganiom fajnie można rekrutację na lek połączyć z alternatywnymi studiami technicznymi. By z ręką w nocniku nie wylądować :D
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Mnie bardzo cieszy to, że rozszerzenie z matematyki nie jest obowiązkowe na lek. :/
Co do alternatyw... jeżeli przez trzy lata nie uda mi się dostać ani na lek, ani na stomę, to idę na pielęgniarstwo. A co.
Rozpacziłzy
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2019, o 10:27

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Rozpacziłzy »

Jestem z 99', studiuje na 1 roku biotechnologie i zamierzam poprawić maturę. Cel jak każdy tutaj, lekarski. Ostatnio mnie oświeciło, że medycyna to dobry wybór, teraz żałuje że nie poprawiałam zaraz rok po maturze, ale myślę, że dzięki studiom nabrałam dystansu do matury i trochę większej wiedzy.
Polecam studiować, nawet jeśli rok jakichś ''łatwiejszych studiów'', pomagają nabrać systematyczności i uczą jak się uczyć :D
hitomixxx
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2019, o 21:53

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: hitomixxx »

Cześć, mam pytanie - czy to już na sto procent pewne, że od 2020 obowiązuje dla wszystkich nowa matura? Jestem ostatnim rocznikiem (2014) starej matury i trochę się cykam co i jak. :roll:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości