Co to za owad?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Jasmine5
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2019, o 15:16

Co to za owad?

Post autor: Jasmine5 »

Dzień dobry,

mam zagwozdkę od paru lat. Zawsze w czerwcu pojawiają się u mnie owady (jak na załączonym obrazku), różnej wielkości od ok 0,5 - 2 cm. Widać je przez okres ok 2-3 tygodni, a później znikają. Pojawiają się na drewnianym jachcie na którym występuje dębina i sosna, znaczna wilgotność i lekkie zasolenie (jacht pływa po Bałtyku). Jacht był przeglądany i nie widać nigdzie wydrążonych korytarzy przez larwy (ale nie mogę na 100% stwierdzić, że ich nie ma). Owady te gryzą lub wydzielają jakiś drażniący płyn. Niektórzy po kontakcie z nimi mają czerwony odczyn (jak po ugryzieniu przez komara), a niektórym robią się bąble z płynem surowiczym. Może ktoś się spotkał z czymś takim? Mamy kilka typów np. rytel pospolity, ściga dębowa, ale każdy z nich trochę się różni.
Załączniki
IMG_20190619_154334.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości