Kilka rad

Mazureczek
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2019, o 18:46

Kilka rad

Post autor: Mazureczek »

Witam, posiadam owczarka niemieckiego który ma 2 i pół miesiąca, piesek jest po ojcu z rodowodem a matka bez ponieważ miała złamany ogon i był jakiś problem, przynajmniej tak powiedział mi hodowca. W domu mam jeszcze dwie małe suczki kundelki po sterylizacji. Mam kilka pytań i proszę o pomoc ludzi z doświadczeniem w wychowaniu piesków.

1. Jak nauczyć psa aby był stróżem (mieszkam na wsi i mam duże podwórko które chce aby pilnował), pytam czy pozwalać mu obwąchiwać obce psy, czy pozwalać alby obcy go głaskali? Zależy mi aby pies szczekał na obcych i nie dawał się zbytnio głaskać obcym, ewentualnie nie puszczał obcych na posesje, dwie suczki które mam są bardzo lękliwe i każdego witają jak tylko wejdzie za płot a to czasem jest irytujące, zwłaszcza że czasem kręcą się różnego rodzaju naciągacze.

2. Czy jest problemem że piesek zamiast iść do budy lub budynku w którym ma też posłanie do spania spi pod drzwiami mieszkania?

3. Czy prawidłowo staram uczyć sie psa komendy do mnie? (Wołam stanowczo imie psa po czym mówie do mnie, klepne czasem w nogę a w nagrode daje coś do jedzenia)


Za wszelką pomoc z góry dziękuje, mam nadzieje że nie pomyliłem działu czy cos bo jestem tu pierwszy raz :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ojeja
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2009, o 20:17

Re: Kilka rad

Post autor: ojeja »

Mazureczek pisze:
19 cze 2019, o 19:02
1. Jak nauczyć psa aby był stróżem (mieszkam na wsi i mam duże podwórko które chce aby pilnował), pytam czy pozwalać mu obwąchiwać obce psy, czy pozwalać alby obcy go głaskali? Zależy mi aby pies szczekał na obcych i nie dawał się zbytnio głaskać obcym, ewentualnie nie puszczał obcych na posesje, dwie suczki które mam są bardzo lękliwe i każdego witają jak tylko wejdzie za płot a to czasem jest irytujące, zwłaszcza że czasem kręcą się różnego rodzaju naciągacze.
twój psiak, to jeszcze szczenię (2,5 m-ca). Jest stanowczo za mały, żeby pełnił funkcję stróża. Jak będzie większy, w sensie dorośnie, to sam zacznie pilnować "swojego terenu". Jak na razie, szczeniak nie powinien mieć kontaktu z psami, bo jest zbyt mały, a i nie wiadomo jak z jego szczepieniami, oraz jak ze szczepieniami innych-obcych psów.
Mazureczek pisze:
19 cze 2019, o 19:02
2. Czy jest problemem że piesek zamiast iść do budy lub budynku w którym ma też posłanie do spania spi pod drzwiami mieszkania?
a dlaczego takiego małego psiaka pozbawiasz tego co jest dla niego ważne, czyli kontaktu z człowiekiem i poczucia bezpieczeństwa ? Śpi pod drzwiami, bo czuje wasz zapach, i zapewne bezpieczniej by się czuł przy was. A tak a'propo, nie boisz się, że ktoś może ci ukraść szczeniaka zostawionego na noc samego na podwórku?
Mazureczek pisze:
19 cze 2019, o 19:02
3. Czy prawidłowo staram uczyć sie psa komendy do mnie? (Wołam stanowczo imie psa po czym mówie do mnie, klepne czasem w nogę a w nagrode daje coś do jedzenia)
a czy on wogóle reaguje na swoje imię? Bo jeśli nie, to należy go tego imienia nauczyć. I jeśli uczysz/ chcesz nauczyć szczeniaka, komendy, czy komend, to należy to robić stopniowo, a nie od razu kazać przychodzić szczeniakowi do siebie, jeśli on nie rozumie o co ci chodzi
Mazureczek
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2019, o 18:46

Re: Kilka rad

Post autor: Mazureczek »

Wiem że jest mały i dlatego pytam, na noc zostaje z pozostałymi psami więc nie jest tak całkiem sam, cały dzień ktoś z nim jest ale w nocy nie będziemy siedzieć a i do domu nie chcemy uczyć bo po pierwszym tygodniu kiedy był w domu strasznie sie darł jak zastawał sam. Co do szczepień jest po pierwszej szczepionce, i wiem że stopniowo, głównie sie z nim bawimy teraz, wiem że na nauke jest jeszcze czas alewole zapytac wcześniej
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość