Nauka Neurologii

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
Sandiiixx
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2019, o 10:34

Nauka Neurologii

Post autor: Sandiiixx »

Jestem licealistka bardzo zafascynowana biologia medycyna itp. Najbardziej intereseje mnie neurologia i chciałabym się jej uczyć tak na serio i tutaj pytanie czy opłaca się tak po prostu zacząć uczyć neurologii ( kupywac książki itp ) i "przeskoczyć wcześniejsze tematy ( tutaj anatomia itp) myślę również czy nie kupić sobie atlasu Sobotty ( przepraszam jeśli przekreciłam nazwisko) i uczyć się z niego anatomii a dopiero potem kupić książki do nEurologii. Ogólnie nauka biologii i tych wszystkich medycznych rzeczy wchodzi mi bardzy szybko i ogólnie bez problemu, uczyłam się ( niestety przez internet ale z medycznych stron pisanych przez lekarzy) juz o neurologii itp z czym to się je budowy UONU i obwodowego układu nerwowego chorób, budowy neuronow i szybko mi to wchodzi ale chcę się bardziej profesjonalnie do tego podejść i uczyć sie wszystkiego od nowa zeby moja wiedza była kapletna. Co o tym myślicie jakie książki mogę kupić do nauki.
TangoMango
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2017, o 15:20

Re: Nauka Neurologii

Post autor: TangoMango »

Wydaje mi się, że najlepsza droga jest taka:
1. Opanowanie materiału z podręcznika licealnego.
2. Anatomia układu nerwowego (uczy się z podręcznika, nie z atlasu, w atlasie się ogląda ryciny) + histologia układu nerwowego.
3. Fizjologia układu nerwowego.
4. Neurologia.
Międzyczasie doczytywanie z innych dziedzin, jeśli jakaś wiedza jest potrzebna do pełnego zrozumienia.
Jeśli byłbym Tobą, zorientowałbym się (np. poszukał tu na forum), jakie książki do tych rzeczy obowiązują na studiach licencjackich: pielęgniarstwo/położnictwo/ratownictwo medyczne i z nich korzystał.
liseklis
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:41

Re: Nauka Neurologii

Post autor: liseklis »

Wg mnie to dość cięzkie studia. Może zostaniesz później neurochirurgiem co jest naprawdę ciekawe, ale bardzo odpowiedzialne :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość