Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Jaka torba na zakupy jest Twoja wymarzoną?

Czas głosowania minął 3 lis 2007, o 11:37

foliówka
3
7%
papierowa płatna
4
10%
papierowa tylko piekarniana(bezpłatna)
7
17%
z trwałego materiału do ponownego użycia płatna
21
50%
koszyczek=]
7
17%
 
Liczba głosów: 42

Belzebub
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 15:17

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: Belzebub »

Społeczeństwo dzieli się na ludzi, którzy chcą chronić środowisko i ludzi którzy są zbyt leniwi żeby na każde zakupy zabierać torby wielokrotnego użytku.
Osobiście wydaje mi się że coraz więcej osób używa toreb materiałowych, ale to jeszcze nie doszło w Polsce do momentu w którym jeden mieszkaniec pouczał by drugiego że korzystniej jest używać toreb ekologicznych
Prawdopodobnie zmieniłoby się to w momencie kiedy społeczeństwo dostałoby za darmo takie torby i wyglądałyby one estetycznie.
devil251
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:38

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: devil251 »

Płatne torby foliowe faktycznie zmniejszyłyby ich powszechność. W jednym sklepie już widziałem Pana który chciał darmową reklamówke i naraz babka poprosiła o 20 groszy i. nie kupił. Ps. najlepiej przenieść się na stare siatki
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: lith »

ja tam jestem za starymi dobrymi foliówkami, szczególnie w hipermarketach. Teraz są wszędzie te niby biodegradowalne, kasują jak za zboże, ktoś na tym niezły biznes robi. A potem jak porządne zakupy zrobisz to musisz przesypywać to do bagażnika, a potem lata wszystko po samochodzie.nie mówiąc juz potem o przenoszeniu tego gdziekolwiek. Lepiej do recyklingu by się przyłożyli porządnie, to te foliówki okazałyby się bardziej ekologiczne niż te śmieszne reklamówki biodegradowalne. Co z tego, że się rozkładają ileś tam lat- zrobić tak, żeby latały w obiegu zamkniętym i wszyscy szczęśliwi. jeszcze trochę i szkło biodegradowalne też zaczną robić /
Do spożywczaka po bułki i masło można się ze swoja siatką przejść. ale w dużych sklepach to jest poroniony pomysł.
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: Zielona cytryna »

IMO te Ekotorby w swym szczytnym zamierzeniu miały faktycznie chronić środowisko, ale teraz to jest jakaś karykatura ekologii. Codzienną sytuacją jest widok ludzi robiących duże zakupy, na które składa się wiele produktów (niemal wszystkie) w plastikowych opakowaniach do tej EKOTORBY, a więc jak zwykła reklamówka zła, ale milion plastikowych opakowań, okay?
wojowniczka84
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2015, o 12:47

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: wojowniczka84 »

Niestety patrząc na ludzi robiących zakupy widać, że 90% kupuje zwykłe foliowe reklamówki. Ktoś powie, że o co chodzi to tylko jedna reklamówka ale w przeliczeniu na to jak często się robi zakupy i jak wiele osób korzysta z tych reklamówek to liczba staje się ogromna. Ja osobiście długo zabierałam się do zakupu torby z materiału ale w końcu przez przypadek wpadłam na taka, która od razu mi się spodobała, kupiłam i teraz używam jej cały czas, zachęcam do tego samego
trynkiewiczmaria
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2019, o 08:42

Re: Jaka torba na zakupy? Ekologiczna czy ...?

Post autor: trynkiewiczmaria »

Ja na zakupy wybrałam torbę bawełnianą. Jest bardzo praktyczna, mieści się w torebce. Można do niej spakować sporo rzeczy, a po wszystkim wyprać. Jeżeli chodzi o zakupy odzieżowe, to oko cieszą papierowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości