Lekarski Frycz / Łazarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ola2810
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2019, o 13:54

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: Ola2810 » 29 cze 2019, o 14:06

ad804Lek pisze:
10 maja 2018, o 13:42
Hej,

Czy jest choć jedna osoba, która studiuje lek na Fryczu albo na uczelni Łazarskiego?

I pytając szerzej: czy te studia naprawdę są takie złe? Czy ta przepaść między wspomnianymi uczelniami a na przykład Wrocławiem jest naprawdę taka gigantyczna?

Ja studiuje na łazarskim,właśnie skończyłam pierwszy rok. Dostac się każdy mozne, o to nie trzeba się martwić. Poziom stanowczo nie jest niższy niż na uczelniach publicznych, czasami wręcz wyższy. Ogółem polecam uczelnie ponieważ jest mnostwo wykładowców takich z powołania, którzy maja zapał do pracy, przekazują wiedzę w sposób zrozumiały. Uczenia z każdym semestrem coraz bardziej się rozwija, ma być sala do symulacji oraz sor dla ćwiczenia umiejętności praktycznych. Wszyscy wykładowcy są ta doktorzy i profesorowie z innchy szkół publicznych (ci najlepsi) jest duża kadra z Łodzi a cała histologie i embriologie prowadza wykładowcy z WUMu.

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Moderator w spoczynku
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: Giardia Lamblia » 30 cze 2019, o 14:30

Tak z ciekawości, co to znaczy, że poziom nie jest niższy? Przecież pierwszy rok to kucie informacji zupełnie oderwanych od specyfiki zawodu lekarza. Nikogo to już później nie obchodzi.

Sale do symulacji i ćwiczeń umiejęrności praktycznych są już na większości (o ile nie każdej) uczelni, także to znowu żadna nowość. Pytanie na ile będziecie z tego korzystać. Jeżeli więcej, niż reszta Polski - to faktycznie przelew na czesne, to będą to dobrze wydane pieniądze. Potencjalnie macie również większe szanse, że nie będziecie masowo olewani przez asystentów, jak to na każdej publicznej uczelni. W końcu płaci rodzic, a nie bezosobowy podatnik. Za jeszcze bardziej bezosobowego studenta.

Wetlina
Posty: 22
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:23

Re: Lekarski Frycz / Łazarski

Post autor: Wetlina » 1 lip 2019, o 13:09

[at] 2810 - jak wygląda nauka anatomii? czy to są preparaty mokre i modele czy też zwłoki? jak wygląda nauka przedmiotów "zapychaczy"?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post