Opinie o książkach do matury z biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ioda
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2019, o 21:18

Opinie o książkach do matury z biologii

Post autor: ioda »

Hej. Przygotowuję się do poprawy matury, po kilku latach. Od czasu, gdy pisałem maturę po raz pierwszy i jedyny, wyrobiłem sobie nawyk czytania przed snem. Chcę go teraz wykorzystać. Poszukuję literatury biologiczno-chemicznej, zgodnej z materiałem maturalnym. Mogę poczytać coś ponad program, ale nie chcę, by były to najnowsze badania, które sprawią, że stracę punkty. Zależy mi, by książki 'do poduszki' były zgodne z materiałem maturalnym/ciekawe. Zrobiłem lekki research.
Proszę o poradę/opinię.

*Zakładając, że czytam około 45 minut dziennie(w dni wolne od pracy x2) przed snem, wybrałem kilka książek, tak, by bez specjalnego ciśnienia, powoli przerobić je do maja 2020. Co ważne - nie będę z nich robił notatek, tylko czytał, ale powoli, z wyobraźnią, zrozumieniem, w razie kłopotów zanotowaniem i dalszym poszukiwaniem, ale bez przesady - tak, by krążyć wokół tego co przerobię z podręczników.

Co sądzicie o[względem matury!]:
A)Biologia
"Molekularne podłoże biologii" - Waldemar Lewiński
"Cytologia i histologia" - W.Lewiński
"Botanika" - Szweykowscy - 2 tomy, morfologia i systematyka
"Zoologia" - W.Lewiński
"Anatomia i fizjologia człowieka" - W.Lewiński
"Genetyka" - W.Lewiński czy G.Nalepa?
B)Chemia
"Chemia nieorganiczna" - A.Bielański
"Chemia organiczna" - McMurry

Jeszcze raz podkreślę, że to z racji zbudowanego nawyku czytania przed snem, nie chcę traktować pozycji jako główne materiały naukowe, są to zaledwie suplementy, również skarbnice 'ciekawostek', których nie muszę znać, ale z przyjemnością o nich poczytam - jak mają się do matury? Czy są zgodne? Czy może przeczą podręcznikom?
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: Opinie o książkach do matury z biologii

Post autor: Hymenophyllum »

Wystarczy Ci Campbell. Sam czytałem go do poduszki i bardzo mi pomógł w zrozumieniu biologii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości