Poprawa matury 2020

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
biol_chemka
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2018, o 13:42

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: biol_chemka »

Piszę w sprawie porady... Czy według Was warto zmienić kierunek po 2 latach studiowania? Mam dylemat :(
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Wszystko zalezy od tego, co studiujesz teraz i gdzie chcesc isc.
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

biol_chemka pisze:
15 lip 2019, o 00:59
Czy według Was warto zmienić kierunek po 2 latach studiowania?
Po pierwsze to napisz o jakie kierunki chodzi, po drugie ludzie czy wy naprawdę nie wiecie czego chcecie ? Jeśli po tym kierunku miałabyś pracować w zawodzie, który Cię nie satysfakcjonuje, to go rzuć, bo to tylko strata czasa, chyba ze liczysz się z opiniami innych i to, ze zmiana kierunku po 2 latach to nietypowa sytuacja i dla jakichś zaściankowych ludzi wokół Ciebie będzie tematem do dyskusji , a Ty żyjesz pod dyktando tego, co ludzie powiedzą, to studiuj dalej.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Faktycznie, to istotne o jakie kierunki chodzi. Rozwin, ale konkrety a nie lanie wody.

W mojej opinii jednak lepiej byc niezadowolonym z zawodu prawnikiem albo kontrolerem finansowym niz operatorem produkcji.

[at]_Wstrzas

Polecam takie sformulowanie: "w mojej opinii". Dlatego, ze swiat sklada sie z kilku miliardow ludzi i nie musi ukladac sie pod Twoje dyktando.

Nie mam polskich znakow, prosze o wybaczenie i pozdrawiam.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Chcialem napisac malpke i skierowac post do Dr_Wstrzas, ale cos nie wyszlo. :D
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Serio, lepiej być nieszczęśliwym prawnikiem niż szczęśliwym operatorem produkcji ? Ile Ty masz lat ? Każdy człowiek chce być szczęśliwy, słyszałeś o kimś, kto marzy, aby być nieszczęśliwym ... ? Aaaa, sorry, Ty jesteś taka osoba. Założę się, ze nie wiesz co to znaczy prawdziwa milosc lub pasja, skoro stawiasz hajsy tak wysoko w swojej hierarchii wartości i bardzo mi Ciebie zal z tego powodu. Skoro nie potrafisz zrozumieć, ze ludzi mogą uszczęśliwiać ,,małe,, rzeczy, to znaczy, ze może warto popracować nad poszerzeniem horyzontów myślowych, empatia i wyobraźnia. Jak sam napisałeś jest wielu ludzi, każdy jest inny, ale wszystkich łączy to samo - każdy chce być przede wszystkim szczęśliwy ( dla jednego będzie to praca strażaka, a dla drugiego prawnika) i to nie jest moja opinia, tylko fakt, a ludzie, którzy boja się żyć na 100 % i za każdym razem, gdy maja cos zrobić, pierw zastanawiają się co inni o tym pomyślą, to są mega nieszczęśliwi. Przecież to jest taka oczywista oczywistość. Chciałabym dodać, ze nie chce Cię urazić i mam nadzieje, ze bez stresu możemy wymienić poglądy, również pozdrawiam :) .
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Serio, lepiej być nieszczęśliwym prawnikiem niż szczęśliwym operatorem produkcji ? Ile Ty masz lat ? Każdy człowiek chce być szczęśliwy, słyszałeś o kimś, kto marzy, aby być nieszczęśliwym ... ? Aaaa, sorry, Ty jesteś taka osoba. Założę się, ze nie wiesz co to znaczy prawdziwa milosc lub pasja, skoro stawiasz hajsy tak wysoko w swojej hierarchii wartości i bardzo mi Ciebie zal z tego powodu. Skoro nie potrafisz zrozumieć, ze ludzi mogą uszczęśliwiać ,,małe,, rzeczy, to znaczy, ze może warto popracować nad poszerzeniem horyzontów myślowych, empatia i wyobraźnia. Jak sam napisałeś jest wielu ludzi, każdy jest inny, ale wszystkich łączy to samo - każdy chce być przede wszystkim szczęśliwy ( dla jednego będzie to praca strażaka, a dla drugiego prawnika) i to nie jest moja opinia, tylko fakt, a ludzie, którzy boja się żyć na 100 % i za każdym razem, gdy maja cos zrobić, pierw zastanawiają się co inni o tym pomyślą, to są mega nieszczęśliwi. Przecież to jest taka oczywista oczywistość. Chciałabym dodać, ze nie chce Cię urazić i mam nadzieje, ze bez stresu możemy wymienić poglądy, również pozdrawiam :) .
biol_chemka
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2018, o 13:42

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: biol_chemka »

Chodzi o przeniesienie z analityki medycznej na farmację. Po którym kierunku są lepsze perspektywy? :twisted:
Awatar użytkownika
Tecolote
Posty: 60
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:07

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Tecolote »

Ja jeszcze nie wiem.

Zdecydowałam się na pielęgniarstwo w tym roku. Bez poprawek, z takimi wynikami jakie mam.

Jestem 126 na liście i ciężko powiedzieć, czy mam jakieś szanse. :/

Rok temu próg był 86, ja z kolei mam 168 pkt.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: fenytoina »

biol_chemka pisze:
15 lip 2019, o 10:31
Chodzi o przeniesienie z analityki medycznej na farmację. Po którym kierunku są lepsze perspektywy? :twisted:
Zdefiniuj perspektywy. Dla jednych to możliwość awansu i jakiegoś tam szeroko pojętego robienia kariery i zarabiania coraz lepiej, a dla innych szanse na rozwój w wybranej dziedzinie. Z tego, co zauważyłam wśród znajomych, to po farmacji jednak lepiej zarabiają, zwłaszcza na starcie. Ale też znam wielu absolwentów farmacji zawiedzionych swoją robotą i sfrustrowanych, że po tak trudnych studiach stoją cały dzień przy kasie.
Wszystko zależy od tego, co wolał(a)byś robić.
Jeśli perspektywy to dla ciebie szansa na znalezienie pracy, to po farmacji podobno nie tak trudno. Nie wypowiem się odnośnie analityki, jedynie znam opowieści znajomej i jednej osoby z mojej rodziny, generalnie narzekają na niskie stawki, ale czy robota jest, ciężko mi powiedzieć.
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: 160punktow »

Dr_Wstrzas pisze:
15 lip 2019, o 10:29
Serio, lepiej być nieszczęśliwym prawnikiem niż szczęśliwym operatorem produkcji ?
Wiesz, ze podczas matury z biologii trzeba rozumiec czytany tekst? Gdzie ja napisalem o szczesliwym operatorze produkcji? Przeczytaj jeszcze raz na chlodno, nie pod wplywem jakichs dziwnych afektow. Ja mam 23 lata, Ty z tego co wylapalem wiecej, ale wydaje mi sie, ze nie jestes jeszcze dorosla osoba, za mocno kierujesz sie emocjami, ta wypowiedz to idealny przyklad.

Nie jestes w stanie mnie obrazic, jestem natomiast przekonany, ze ja wlasnie obrazilem Ciebie - tak spogladajac na Twoje podejscie do zycia.
Dr_Wstrzas
Posty: 42
Rejestracja: 2 cze 2019, o 19:25

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: Dr_Wstrzas »

Jak ktoś jest niezadowolny ze swojej pracy, w której jak wiadomo spędza się duza część życia, to logiczne, ze raczej ciężko w takim wypadku być szczęśliwym... Nawet bardzo logiczne... Podobno jesteś mat-fiz... 8) Jakbyś potrafił wlasnie czytać ze zrozumieniem i wyciągać logiczne wnioski, to nie napisałbyś ,, jestem pewien, ze Cię obraziłem ( jeszcze tak śmiesznie to zabrzmiało, w stylu małego dziecka ,, ja Cię obraziłem, a Ty mnie nie ! Haha ,, ) , bo skojarzyłbys, ze ja ma to wyjątkowo gdzies co inni o mnie myślą. Na biologii tak łatwego tekstu do zrozumienia nie otrzymasz niestety :) . Myslalam, ze możemy na luzie powymieniać nasze odmienne poglądy, dlatego chciałam ostatnim zdaniem jakoś załagodzić nasza poniekąd burzliwa rozmowe, bo spodziewałam się, ze myśląc w raki sposób, w jaki to robisz - odbierz mój post jako atak. Serio bardzo Cię przepraszam, jeśli poczułeś się urażony :( .
hitomixxx
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2019, o 21:53

Re: Poprawa matury 2020

Post autor: hitomixxx »

James Bond pisze:
14 lip 2019, o 12:35
A Wasi rodzice, co mówią na Wasze poprawy?
Jak na to patrzą?

Hej James, już w baaardzo wielu tematach czytałam Twoje wypowiedzi i mniej-więcej pamiętam Twoją sytuację z rodzicami. Przestań się obawiać ich zdania, wiem, że rodzina jest ważna, ale oni za Ciebie życia nie przeżyją i kiedyś z tego świata odejdą a Ty zostaniesz sfrustrowany. Moi też kręcą nosem (mam 25 lat) na to, że rozpoczynam nowe studia, chociaż utrzymuję się od 3 lat sama i teraz też będzie mnie na to stać, bo pracuję jako grafik dodatkowo. Nie wiem, czy jest sens poprawiać znowu maturę w Twoim przypadku, ale skoro masz komfort finansowy, to może pomyślisz o Ukrainie lub Słowacji? Rok tam kosztuje około 12 tysięcy, $$ na utrzymanie 4 razy niższe niż w Polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości