Profil ogólnoakademicki a praktyczny

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
elekere
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2019, o 14:10

Profil ogólnoakademicki a praktyczny

Post autor: elekere » 12 lip 2019, o 12:17

Jak w temacie, na czym polega różnica między weterynarią ogólnoakademicką a praktyczną? Ma to jakieś znaczenie po studiach? Uprawnienia są takie same?

fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Profil ogólnoakademicki a praktyczny

Post autor: fenytoina » 15 lip 2019, o 21:36

Profil "praktyczny" to pomysł uczelni na obejście wymogów, jakie trzeba spełnić, żeby prowadzić nauczanie na kierunku weterynaria. Tyczy się to rzeczy takich jak zaplecze dydaktyczne, prowadzący posiadający odpowiednie stopnie naukowe, akredytacje i tym podobne. Tak naprawdę taki kierunek z definicji nie ma prawa dawać absolwentom identycznych uprawnień jak po weterynarii ogólnoakademickiej, czyli prowadzonej zgodnie z programem europejskim. Po to te wymogi są, żeby ujednolicić sposób prowadzenia kierunku w całej UE i żeby każdy absolwent tego kierunku wychodził na rynek pracy po przejściu jednolitego toku nauczania - niezależnie, czy kończył studia w Polsce, Holandii czy Hiszpanii.
Teoretycznie "praktyczny" profil nie będzie odbiegać od normalnego pod względem poziomu kształcenia. Teoretycznie. Bo w praktyce może się zdarzyć wszystko i podchodziłabym sceptycznie do prowadzenia tego kierunku w ten sposób.
Krótko mówiąc - jeśli możesz się rekrutować na normalną weterynarię, to nie zastanawiaj się dwa razy. Po profilu praktycznym (o ile w ogóle będzie mieć rację bytu) może się okazać, że nie masz takich samych uprawnień.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post