LEKARSKI- ŚUM (Katowice) czy Lublin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ola0409
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2019, o 13:03

LEKARSKI- ŚUM (Katowice) czy Lublin

Post autor: ola0409 »

Witam. Stoję właśnie przed ogromnym dylematem pod tytułem, co wybrać. Dostałam się już do Katowic, do Lublina czekam na 2 ew 3 listę i nadal nie wiem gdzie lepiej.
Lublin mam zdecydowanie bliżej, jednak zawsze myślałam, że na studia pojadę gdzieś dalej, do nowego miasta, dlatego pod tym względem Katowice przemawiają do mnie zdecydowanie bardziej. Niestety obecnie jak czytam różne opinie to rozbieżność jest ogromna, jedni polecają Lublin, drudzy ŚUM. Mimo to zauważyłam, że Katowice mają zdecydowanie więcej negatywnych opinii, dużo ludzi pisze że żałuję, natomiast o Lublinie osoby medialne takie jak mama ze stetoskopem wypowiadają się bardzo pozytywnie.
POMÓŻCIE. Widziałam podobny post jednak był on z 2013, a bardzo bardzo dużo zmieniło się od tego czasu, dlatego ponawiam pytanie.
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: LEKARSKI- ŚUM (Katowice) czy Lublin

Post autor: ślązakzimportu »

Zdecydowanie odradzam SUM jako uczelnie, z którą młody człowiek ma wiązać się na 6 lat życia.
Sam jestem absolwentem SUM (rocznik 2018) i bardzo tego żałuje.

Przede wszystkim SUM to uczelnia antystudencka.

Ponadto Śląsk jako cały region jest średnio, w mojej ocenie, przyjazny dla młodych ludzi (kulejąca komunikacja miejska, brak rynku z prawdziwego zdarzenia i pogórnicza mentalność mieszkańców).

Dodatkowo na niektóre zajęcia trzeba dojeżdżać do innych miast (Chorzów, Sosnowiec, Zabrze) czego nie uświadczysz na żadnym innym uniwersytecie medycznym w Polsce.

Wyniki LEKu absolwentów SUM też jedne z najgorszych w Polsce.

Jednym słowem odradzam ŚUM
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości