kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

mikrotom, dla mnie cudo!
Jednak nie wyrobiłbym nawet na 20 rat po 1000zł (przy kredycie) :beczy:
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Boguslaw pisze:
25 kwie 2019, o 18:47
Też tak myślę, ale staram się sprawdzić :-)
Mnie ten Biolar niby wyszedł: 210 (statyw) + 50 (stolik) + 30 (oświetlacz) + 30 zł (zasilacz) + 40-50 trzy obiektywy + koszty wysyłki ok. 50 czyli 420-430 zł.
Jednak jest to nieadekwatne do realiów, bo posiadane do niego części zbierały się u mnie przez lata kupowane "przy okazji", a teraz chcę sprawdzić ile to skompletowanie kosztowałoby w ciągu 1-3 miesięcy?
No i kluczową część do zestawu możesz czasem czekać i pół roku. I to nawet w przypadku podstawowego wyposażenia. Kupisz dajmy K3 a za jakiś czas pokaże się K51. Opłaca się brać zdekompletowany zestaw i go uzupełniać mając czas trzeba się jednak na tym znać i nie łykać wszystkiego co jest podpisane jako PZO biolar. Kompletowanie to jest bardzo dobra opcja dla mających studara lub MB30. Mają wtedy działający mikroskop dokupują kluczowe części i czas ich nie goni.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

phacops , zgadzam się.
Zwłaszcza mając niekompletny, do tego np. pierwszy lub jedyny mikroskop, ja osobiście "sraczki bym dostał" :-D
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Witam koledzy ,staram się zrozumieć ten tok myślenia i postępowania w przypadku zbieractwa i kompletowania biolara za 400 zł, co zajmuje wam całe lata aby w końcu skompletować całego Biolara, na allegro kompletny można kupić już za 900 zł,
Domyślam się że to nie chodzi o cenę tylko o sam fakt zakupu w jak najniższej cenie bez względu na czas,
W porównaniu przychodzą mi na myśl tanie linie lotnicze gdzie osoby czekają cały rok aby wybrać się na przelot samolotem za 50 zł po Europie wtedy to doznają osobistej satysfakcji przelotu w w jak najniższej cenie,
Naprawde chce wam sie czekać kilka lat tylko po to żeby zaoszczędzić 400 zl? ,
helołtarshelołkejs
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 21:19

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: helołtarshelołkejs »

tu raczej nie chodzi o oszczędność tylko o to że w zestawie raz że nie dostaniesz wszystkiego oryginalnego a dwa że nie wiadomo w jakim jest to stanie.
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Karol__ »

mikrotom pisze:
9 maja 2019, o 07:39
Naprawde chce wam sie czekać kilka lat tylko po to żeby zaoszczędzić 400 zl? ,
To nie jest jakaś regularna praktyka. Boguslaw teraz planuje coś takiego bardziej w ramach zabawy. Takie kolekcjonowanie ma miejsce, ale zazwyczaj przy droższych i mniej dostępnych mikroskopach niż Biolar. planapo kiedyś tak uzbieral całego nikona. I wtedy nie jest to 400 zł tylko znacznie, znacznie więcej. I tak, chodzi tu o cenę między innymi. Wiele osób ma inne mikroskopy, wiec nie potrzebuje Biolara na teraz. I to jest fajna alternatywa, co jakiś czas kupić tani element, ziarnko do ziarnka prawda. I bez przesady z tymi „latami”. W pare miesięcy spokojnie można taki zestaw skompletować.
helołtarshelołkejs pisze:
9 maja 2019, o 18:45
tu raczej nie chodzi o oszczędność tylko o to że w zestawie raz że nie dostaniesz wszystkiego oryginalnego a dwa że nie wiadomo w jakim jest to stanie.
Po pierwsze, między innymi chodzi o oszczędność. Po drugie spokojnie dostaniesz w wielu zestawach same oryginalne części. Po trzecie jeśli nie wiadomo w jakim jest stanie mikroskop to skąd wiadomo w jakim stanie są części które kupujesz?
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

Nikony CFI 4x i 40x w idealnym stanie ;-)
sprzedam lub wymienie na kondensor olejowy Nikon 1.42-1.20. !
Bez_tytułu_2.jpg
coś takiego ;-)
6734_sl1600_3.jpg
psychofuck
Posty: 50
Rejestracja: 9 sty 2016, o 16:03

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: psychofuck »

Kupię oświetlacz żarowy (PZO OS21) raz kluczyk serwisowy do biolara.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Boguslaw »

Info poszło na priv kto może mieć.
Ja na zbyciu niestety nie mam :-(
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: jarud »

Na allegro jest w tej chwili lusterko do biolara z mocowaniem za 39 zł. Warto to kupić bo po primo jest to część wyposażenia biolara, podobnie jak oświetlacz, po drugie pozwala stosować różne źródła oświetlenia, o wiele mocniejsze niż ta bździnka 15W. W każdym razie, pozwoli to spokojnie poczekać na pojawienie się odpowiedniej oferty
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: phacops »

Nadwyżki.

Chyba największą gwiazdą jest niemal nieznany mikroskop MPI. Produkowany w latach 1962-4. Istnieje jedynie kilkaset sztuk. Jest to konstrukcja na bazie MB10. Produkowany w późniejszym okresie zestaw MPI-2 jako dodatek do MB30 ma te same techniczne parametry co układ w tym mikroskopie.

W skład zestawu wchodzą obiektywy 100x 10x 20x 40x.
Głowica jest zbudowana w korpus i posiada pryzmaty 1, 2, 3 jak i posiada szkiełko mikrometryczne. Stan tych pryzmatów określam jako bardzo dobry. W górnym filtrze polaryzacyjnym początki deleminacji bez wpływu na obraz. Jest również mikroskop pomocniczy, głowica, filtry lusterko. Statyw chodzi płynnie zarówno mikro jak i makro, podobnie stolik SK8. Oświetlenie stanowi zaadaptowany kabel z BM30. Przesłona sprawna.

Wszystkie opisane wcześniej wyceniam na 1000 zł
Osobno oferuję kondensor szczelinowy z polaryzatorem za 300zł ale tylko dla chętnego na cały zestaw MPI.

Statyw z pryzmatem od MB30 80zł
głowica od kontrastu stereo ze zdenominowanymi polaryzatorami stąd cena jak za zwykłą głowice bino -50zł
głowica do kontrastu stereo stan bardzo dobry idealny sposób aby zamontować w mikroskopie PZO górny analizator-mogę taki zrobić za 350zl

Kondensor 1.0 z przesłoną 50zł

Obiektywy
Komplet do biolara czyli 5x 10x 20x 40x 100x 200zł
100x 50zł
Semimplan 3,2x 90zł
PhS 10x 100zł
PhS 20x 100zł
CFN Nikon Plan achromat x4 500zł

Możliwa wymiana na akcesoria astronomiczne, tylko nie na sprzęt typu 76/700 itd
Załączniki
DSCF4435.jpg
DSCF4434.jpg
DSCF4433.JPG
DSCF4432.jpg
DSCF4431.jpg
DSCF4430.jpg
DSCF4429.jpg
DSCF4427.jpg
DSCF4428.jpg
DSCF4425.jpg
kamel003
Posty: 3
Rejestracja: 3 sie 2019, o 17:57

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: kamel003 »

Sprzedam
Nikon BD Plan 5x 0.1 210/0
Na forum oddam za 600 z wysyłką
allegro 8393542683
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: kazub30 »

kupię cfn nikon plan lub cfn nikon planapo 10/- kontakt na priv
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości