Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

160punktow pisze:
27 lip 2019, o 23:35
W sumie nie pomyslalem wczesniej, ale jak ogarnales frezarki cnc, ale tak na poziomie offsetow, nie mowie o programowaniu, ale korekcji wymiarow
Tak robiłem korekcję itp. wpisywanie oprogramowań także. Ale pieniądze liche zarabialem 2,500 zł na rękę
Natomiast jako monter drugie tyle. Więc może i jest to cofka w rozwoju. Ale papiery na cnc z doświadczeniem (1,5 roku) mam. Więc jak będę chciał jeszcze pracować na maszynach to wówczas wolę za granicę. Ale nie myślę o tym ;)
160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: 160punktow »

Sa rozne techniki spawania. Niektorzy spawacze zarabiaja najnisza krajowa.

James, to jak kasa lepsza to ok. A jakie plany dalej? Nie myslales o mechanice czy jakiejs inzynierii produkcji?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Nie, nie myślałem.
Staryale
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 12:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Staryale »

James skad jesteś ?

Jeśli naprawdę chcesz studiować lek to mogę Ci pomoc ogarnąć dostanie się na ten kierunek na Śląsku o ile masz zdana mature z biologii i chemii
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Witam.
Mieszkam nie daleko Rzeszowa. Maturę pisałem kilkakrotnie, i w ogóle nie zdałem. Najwyższy wynik z chemii 27% bodajże. Szkoda gadać. Także nie mam zdanej.
Ale mimo to jestem ciekaw : Jak chciałbyś mi pomóc?
Idkidk
Posty: 12
Rejestracja: 8 lip 2019, o 05:07

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Idkidk »

Staryale pisze:
27 sie 2019, o 18:01
Jeśli naprawdę chcesz studiować lek to mogę Ci pomoc ogarnąć dostanie się na ten kierunek na Śląsku o ile masz zdana mature z biologii i chemii
Moze z nami tez podzielisz sie magicznym sposobem dostania sie na lek z 27%?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

W Katowicach można zaocznie studiować lek. Nie potrzebują wysokich procentóffff
Idkidk
Posty: 12
Rejestracja: 8 lip 2019, o 05:07

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Idkidk »

Aha, i to jest ten sposob? Dla mnie takie kwoty sa nieosiagalne niestety, a mam 120pkt
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Adenina_ina »

Nie myśleliście czasem o pielęgniarstwie lub ratownictwie?

Te kierunki są najbardziej zbliżone, też pomaga się ludziom,kontaktu z pacjentem jest więcej a nawet z 30% z matury da się dostać. Sama ścieżka zawodowa jest krótsza, bezpośrednio po studiach zarabia się podobnie, zresztą zawsze zostaje zagranica.
W czasie studiów można poprawiać dalej maturę, jak się uda to jest nadzieja, że parę przedmiotów przepiszą na leku. Poza tym będzie się już trochę obeznanym ze "służbą zdrowia". Można też próbować studiować zaocznie.
Pytam z czystej ciekawości :)
alabastia
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2019, o 15:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: alabastia »

Ogólnie jestem zdania , że na naukę nigdy nie jest za późno . często jest tak , że ktoś zrobił jakieś studia lub na przykład nie zrobił - z różnych powodów - a teraz tego żałuję . może zdecydować się po prostu no coś innego - grunt , żeby czerpać satysfakcję z roboty . zgadzam się z użytkowniczką powyżej , wydaje mi się , że takie kierunki , jak pielęgniarstwo lub ratownictwo mogą być w niektórych sytuacjach naprawdę dobre . Przynajmniej mniej lat nauki i z tego co wiem , to łatwiej jest utrzymać się na uczelniach
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Oczywiście, że nie jest za późno.
Staryale
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 12:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Staryale »

Jeśli ktoś na lekarski to nigdy nie zadowolą go polsrodki
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

dokładnie tak, półśrodki to nie to samo co medycyna. Sama widzę po sobie, bo pomimo szukania swojej drogi związanej bardziej lub mniej z medycyną....wciąż wizja studiowania wydaję się być spełnieniem marzeń..:/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości