Czy Gdańsk gumed jest faktycznie taki ciężki i zły?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
18991
Posty: 10
Rejestracja: 27 mar 2019, o 14:23

Czy Gdańsk gumed jest faktycznie taki ciężki i zły?

Post autor: 18991 »

Hej, szukam jakiś rzetelnych opinii o gumedzie. Rozważam tę uczelnię i jeszcze Białystok i Lublin ale chyba właśnie o Gdańsku słyszałam najbardziej zróżnicowane i przy tym sprzeczne ze sobą opinie. Chciałabym żeby ktoś ze studentów był w stanie krótko odpowiedzieć mi na te pytania:
1. Jak gumed stoi z prostudentością? (chodzi mi o to czy jest po prostu fair)
2. Czy to prawda, że nie można poprawić kolokwiów?
3. Czy przy systematycznej nauce da się normalnie zdać?
4. Jak Gdańsk stoi z wyposażenie uczelni w porównaniu do reszty kraju?
5. Jak z kółkami (szczególnie mnie interesuje chirurgia)? Czy warto? Czy dają jakąś możliwość rozwoju, czy są żeby były?
6. Czy to prawda, że gumed jak rozpoznawalną uczelnią za granicą przez co łatwiej sobie załatwić zagraniczny staż?
Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy Gdańsk gumed jest faktycznie taki ciężki i zły?

Post autor: Mårran »

Ja już nie studiuję, ale lubiłam gumed. Pierwsze lata były ciężkie, najgorsza biochemia, ale słynnego szefa już nie ma ;) Lata kliniczne nieźle, kół naukowych dużo, możliwość chodzenia na dyżury i praktycznej nauki, dużo wyjazdów za granicę, no i miasto.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Czy Gdańsk gumed jest faktycznie taki ciężki i zły?

Post autor: Anthrax »

18991 pisze:
31 lip 2019, o 00:53
5. Jak z kółkami (szczególnie mnie interesuje chirurgia)? Czy warto? Czy dają jakąś możliwość rozwoju, czy są żeby były?
Jaka dokładnie chirurgia?
joolia99
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 13:18

Re: Czy Gdańsk gumed jest faktycznie taki ciężki i zły?

Post autor: joolia99 »

Darowałabym sobie koła naukowe na pierwszym roku. Jeśli chodzi o sam gumed na pewno jest bardziej rozpoznawalny niż te dwa miasta o których piszesz
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Czy Gdańsk gumed jest faktycznie taki ciężki i zły?

Post autor: Anthrax »

Na 1 roku można się zapisać do koła biofizyki albo chemii medycznej (oba przedmioty kończą się w 1 semestrze, od 2 chodzisz na koło).
Jak chcesz się naukowo w takich tematach rozwijać to jest to idealna droga

Jeśli chodzi o kliniczne koła to na 1 roku mało które przyjmie, choć są wyjątki (m.in. chirurgia onkologiczna lub kardiologia). Chociaż jak poprzedniczka napisała już - trzeba się zastanowić jaki jest sens takiego chodzenia
Adenina_ina
Posty: 45
Rejestracja: 1 lut 2018, o 09:56

Re: Czy Gdańsk gumed jest faktycznie taki ciężki i zły?

Post autor: Adenina_ina »

18991 pisze:
31 lip 2019, o 00:53
1. Jak gumed stoi z prostudentością? (chodzi mi o to czy jest po prostu fair)
2. Czy to prawda, że nie można poprawić kolokwiów?
3. Czy przy systematycznej nauce da się normalnie zdać?
4. Jak Gdańsk stoi z wyposażenie uczelni w porównaniu do reszty kraju?
5. Jak z kółkami (szczególnie mnie interesuje chirurgia)? Czy warto? Czy dają jakąś możliwość rozwoju, czy są żeby były?
6. Czy to prawda, że gumed jak rozpoznawalną uczelnią za granicą przez co łatwiej sobie załatwić zagraniczny staż?
1. Najbardziej prostudencka uczelnia to nie jest. Raz jest z ty lepiej raz gorzej.
2. Prawda (poza nielicznymi wyjątkami). Przez rok musisz uzyskać jakąś średnią z kół, żeby móc pisać egzamin. Raz się nie uda, to trzeba nadrobić następnym kołem.
3. Da się
4. Pierwsze lata są w Cbm i tutaj Gumed wygląda dość słabo, ale potem jest o wiele lepiej patrz UCK. Myślę, że na tle kraju jest ponad średnią, a UCK już wgl przoduje.
5. Zależy jaka chirurgia. Jak chcesz się rozwijać to rozwijać się będziesz, nieważne na którym roku, w niektórych dziedzinach jest łatwiejsze w innych trudniejsze. Niektóre koła są tylko na papierze (zwłaszcza te dla pierwszoroczniaków), ale wiele działa prężnie. Są organizowane warsztaty i spotkania.
6. Rozpoznawalny jest i to dobrze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości