Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Andzia »

Służba służbą, ale lekarz też człowiek .
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: lung »

Przeciez ja nie napisalem ze licze na kase, wiec o co chodzi ?
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Agalek »

Służba?
Oj.
Macie dokładnie to, co ja kiedy zdawałam na medycynę
Jeszcze pełni ideałów, złudzeń. , ale to przejściowy stan. Zapewniam, że na studiach szybko sprowadzą Was na ziemię

Pozdrawiam serdecznie!
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Hej! Mam do Was prośbęJeśli czujeci potrzebę sprowadzania ludzi na ziemię to możecie pozakładać nowe tematy nowy .Ten temat dotyczy innego problemu i wolałabym żeby trzymać głównego wątkuTakże bardzo Was proszę o nie tworzenie przynajmniej przy tym temacie pobocznych wątków.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Andzia »

Tyle że tenpoboczny temat nie wziął się z nieba, a jest następstwem założonego .
Dyzio
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2008, o 09:42

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Dyzio »

doktor pisze:Kazdy moze studiowac medycyne. Potrzebne sa jednak dobre checi i wiara w siebie, we wlasne mozliwosci , duzo pracy(tak , tak medycyna to studia dla 100% kujonów) swiadomosc tego ze na medycynie swiat sie nie konczy.
Ja myślę jednak że nie każdy może studiować medycynę. Tzn. że naljlepiej byłoby żeby człowiek miał do tego zawodu powołanie. Bo jeżeli ktoś jest 100% kujonem i pięnie wszystko umnie i łatwo może rozpoznać chorobę i wydać diagnozę to wtedy tylko dobrze wykonuje swą pracę. Ale to jest za mało- lekarz powinien służyć ludziom. Nie wiem czy oglądaliście film oparty na autentycznych wydarzeniachPatch Adams z Robinem Williamem w roli głównej. Tam właśnie jest motyw 100% kujona (studenta medycyny) w konfrontacji z człowiekiem (również studentem medycyny) dla którego najważniejsza jest służba człowiwkowi, a niesucha praca. Bo czy miło nam jest iść do lekarza traktującego nas przedmiotowo (czyli jak to mówicie bez wrażliwości i uczuciowości) czy też lepiej jest gdy nas bada przyjaciel-człowiek wrażliwy.

P.S. Polecam Ci Pasjo ten film
Pozdrawiam
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: doktor »

Dyzio pisze:
doktor pisze:Kazdy moze studiowac medycyne. Potrzebne sa jednak dobre checi i wiara w siebie, we wlasne mozliwosci , duzo pracy(tak , tak medycyna to studia dla 100% kujonów) swiadomosc tego ze na medycynie swiat sie nie konczy.
Ja myślę jednak że nie każdy może studiować medycynę. Tzn. że naljlepiej byłoby żeby człowiek miał do tego zawodu powołanie. Bo jeżeli ktoś jest 100% kujonem i pięnie wszystko umnie i łatwo może rozpoznać chorobę i wydać diagnozę to wtedy tylko dobrze wykonuje swą pracę. Ale to jest za mało- lekarz powinien służyć ludziom. Nie wiem czy oglądaliście film oparty na autentycznych wydarzeniachPatch Adams z Robinem Williamem w roli głównej. Tam właśnie jest motyw 100% kujona (studenta medycyny) w konfrontacji z człowiekiem (również studentem medycyny) dla którego najważniejsza jest służba człowiwkowi, a niesucha praca. Bo czy miło nam jest iść do lekarza traktującego nas przedmiotowo (czyli jak to mówicie bez wrażliwości i uczuciowości) czy też lepiej jest gdy nas bada przyjaciel-człowiek wrażliwy.

P.S. Polecam Ci Pasjo ten film
Pozdrawiam
heh, jak czyta się niektóre wasze posty to ma sie wrażenie ,że jest sie człowiekiem sprzed 10 lat
tez tak myślałem oglądając ostry dyżur, czytając bajki o judymach oraz dżumę
życie tak szybko weryfikuje to dziecinne myślenie ,że szok.
pojawi sie rodzina,żona dzieci, kredyt na samochód( bo każdy chce mieć fajne auto.)i świadomość ze latka leca, się siwieje a kasy ni ma.jak nie bylo tak ni ma
dzieci dorastaja a czlowiek nie dostrzega tego bo pracuje i pracuje i pracuje.

zle postrzegacie zawód lekarza i zycie
ale zrozumiecie to gdy przyjdzie na was czas dzieciaki
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Andzia jak sama powiedziałaś jest następstem założonego tamtu.Ale nie dotyczy już głównego wątku.
Także BARDZO WAS PROSZĘ o trzymanie się i wypowiadnie tylko na temat główny Czy warto startoiwać 3 raz na kierunek lekarski.
A od pewnego czasu wypowiedzi dotyczą tylko tego jak naprawdę jest na medycynie itdJakbyście nie zauważyli nie dotyczy to mojego tematu. Więc liczę,że uszanujecie moją wolę i przestaniecie tutaj wypoiwadać się na inne tematy.

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 14:17 ]
Sorry za błąd miało być wypowiadać

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 14:18 ]
jescze jeden błąd za który przepraszam startować na kierunek lekarski
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Anielica88 »

Mysle ze jesli czujesz ze ten kierunek ci by odpowiadal to jak najbardziej mozna i 3 raz zlozyc podanie. Wiele ososb bierze udzial w rekrutacji wiec szanse sa naprawde niewielkie by sie tam dostac zwlaszcza ze polowa miejsc jest zajeta juz pol roku wczesniej niz odbiedzie sie rekrutacja. Warto probowac i sie nie zniechecac, a noz widelec uda sie tym 3 razem:) zycze powodzenia
Pasja
Posty: 38
Rejestracja: 9 sie 2007, o 18:11

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Pasja »

Anielico nie dziękuję . Mam nadzieję,że teraz się uda. Przerobiłam już całą chemię i jestem zadowolona ze stanu swojej wiedzy więc wszystko jest na dobrej drodze . U mnie w rodzinie dostawanie się na wymarzone studia jest już chyba zakodowane genetycznie
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: york »

Anielica88 pisze:zwlaszcza ze polowa miejsc jest zajeta juz pol roku wczesniej
to można zapłacić i ma się miejsce?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: lung »

No wlasnie, tez nie wiedzialem.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Czy warto startować 3 raz na kierunek lekarski??

Post autor: Andzia »

Słuchajcie plotek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości