Lekarski Wrocław czy Poznań

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kercia
Posty: 29
Rejestracja: 30 paź 2016, o 16:53

Lekarski Wrocław czy Poznań

Post autor: Kercia »

Hejka, właśnie zastanawiam się nada zwoma uczelniami - UMP i UMEDem we Wrocławiu. Na początku myślałam, że Wrocław, bo mam znacznie bliżej i też wysoko jest w perspektywach, ale potem zaczęłam czytać dużo negatywnych opinii jeśli chodzi o kliniki, słabo też wypada lek. Z kolei nie spotkałam się jeszcze, żeby ktoś narzekał na UMP, w przeciwieństwie do Wrocławia mają większość egzaminów testowych (a nie ustnych), super też wypada LEK. Czy mógłby ktoś pomóc z wyborem?
poolkadotz
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2019, o 12:24

Re: Lekarski Wrocław czy Poznań

Post autor: poolkadotz »

Hej Kercia!
Piszę z perspektywy spędzenia 3 długich lat na UMP. Ile bym dała, żeby cofnąć się w czasie i być na Twoim miejscu! Ja z kolei wybrałam Poznań, bo mam bliżej do domu rodzinnego i również się naczytałam o prestiżu uczelni. No i nie jest kolorowo. Uczelnia kompletnie nie jest prostudencka, niektórzy wykładowcy zrodzili się chyba z samych czeluści piekielnych, żeby utruć nam życie :/ :D Jeśli chcesz coś tu załatwić, szykuj się na rebelię i przerzucanie się Tobą z budynku do budynku :/ Wiedzę w większości trzeba opanowywać kompletnie samemu, okej, wiem ze na studiach tak jest, ale to jest przesada... moim zdaniem jak wykladowcy zadaje sie pytanie, to powinien odpowiedzieć, a nie kierować do literatury, którą tak czy siak mamy już przeczytaną. Poza tym słyszałam, że w tym roku ma byc wiecej miejsc i otworza kierunek tak liczny, że niektóre wykłady bedą musiały być przeprowadzane online. to już będzie kompletny absurd.
Generalnie, uciekaj, jeśli masz inną możliwość, tym bardziej jeśli jest to WROCŁAW :D Mam znajomych tam i baaardzo sobie chwalą. Tymczasem nawet Poznan jako miasto jedyne co robi to przyprawia o bol glowy :))
Powodzenia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości