Farmacja-czy warto?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
hmmm
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2018, o 22:53

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: hmmm »

Nie rozumiem ludzi , ktorzy czegos nienawidza z cale duszy I brna w to dalej. Wczesniej bardzo na to narzekales I krytykowales , we wczesniejszych komentarzach, ze system jest zly. poprostu tego nie czaje . Na farmacje idzie sie z powolania .
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

hmmm pisze:
1 paź 2018, o 11:29
Nie rozumiem ludzi , ktorzy czegos nienawidza z cale duszy I brna w to dalej.
We wcześniejszych komentarzach pisałem też, że są rzeczy, dla których nie rzuciłem tych studiów.
hmmm pisze:
1 paź 2018, o 11:29
Na farmacje idzie sie z powolania .
Do seminarium duchownego niby też idzie się z powołania, ale jak dla mnie to Kościół Katolicki jest w dużej części zbiorowiskiem wrednych hipokrytów.

Skoro tak bardzo lubisz to słowo, to ja czuję powołanie do tego, żeby skupić się w tej chwili na studiach. I co teraz napiszesz?
hmmm
Posty: 25
Rejestracja: 13 lut 2018, o 22:53

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: hmmm »

Nic , skoncz te studia to odetchniesz. Bo robia z ludzi wariatow , duzo przypadkow chorob jest , przesadzaja we wszystkim . Akurat do nas malo sie loguje osob. Wyolbrzymienie I chore wymagania, chore zasady zaliczenia , zeby bylo jak najwiecej repet . Juz nie ma u nas prawie studentow . Nie wiem po co ludzi tak niszczyc I stresowac , jak tak na prawde do pracy w aptece przydalaby sie tylko receptura ewentualnie gnozja I farma . Chociaz z farmy to tez nie mam pojecia po co kuc te wszystkie mechanizmy . Oczywiscie ze to powinni zmienic ten system . Zycze wszystkiego dobrego. System jest chory , a ja nie mowilam o zracych subtanacjach tylko o tpl , ze jak sie cos wyleje jest krzyk , tam nie ma zracych substancji. Ludzie nie wiedza co ich czeka idac na farmacje . Zycze wszystiego dobrego , zebys skonczyl studia. I wiedzial , ze jestes wartoscia mimo to ze mozesz cos nie zdac. Przepraszam , ze tak naskoczylam .
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: mgr_farm »

dureń zaczyna te studia, a jeszcze większy idiota je kończy.
Vld
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2019, o 11:49

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Vld »

Nitrogenium32 pisze:
29 wrz 2018, o 09:25
drugi rok powtarzać będzie chyba ponad 20 osób.
Witaj.
Czy możesz podać ile osób nie zdało i z jakich przedmiotów na II roku? Z postu wiem, że w 2018 ok. 20 osób oblało chemie: organiczną i analityczną. A jak inne przedmioty?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Vld pisze:
10 sie 2019, o 12:11
Czy możesz podać ile osób nie zdało i z jakich przedmiotów na II roku?
Takich rzeczy nie wiem, nie prowadzę żadnych statystyk.
Vld pisze:
10 sie 2019, o 12:11
A jak inne przedmioty?
Raczej tylko z Chemii analitycznej lub z Chemii organicznej się powtarza, czasami niektórzy jeszcze siłują się z Izo (Identyfikacja związków organicznych), ale pozostałe przedmioty raczej każdy zdaje. Mi się akurat przytrafiło powtarzanie psychologii...
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: eryk444 »

Nitrogenium32 pisze:
12 sie 2019, o 05:22
Mi się akurat przytrafiło powtarzanie psychologii...
Też byłem tego bliski. Dla mnie to był najgorszy przedmiot na tych studiach - a taki durny zapychacz. Na szczęście jeszcze mojemu roku udało się wyprosić trzeci termin i uniknęliśmy płacenia.
Nie wiem po co ten przedmiot istnieje. Osoba która układała system oceniania, powinna być dawno zwolniona.
Vld
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2019, o 11:49

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Vld »

Dziękuje za pomoc. Na 12 przedmiotów na II roku: 2 b. trudne i 2 trudne do zdania. Nie jest najgorzej.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

Vld pisze:
12 sie 2019, o 20:53
Na 12 przedmiotów na II roku: 2 b. trudne i 2 trudne do zdania.
Tego żaden z nas nie napisał, ale jednak tak dobrze to nie ma.
Moim zdaniem wśród tych 12 przedmiotów są:
- 3 przedmioty bardzo trudne (Chemia analityczna, Chemia fizyczna, Chemia organiczna),
- 2 przedmioty średnio trudne (Fizjologia, Patofizjologia),
- 1 przedmiot banalny (Podstawy naukowej...),
- 2 przedmioty totalnie niepotrzebne (Historia filozofii, Psychologia z socjologią),
- 2 przedmioty, które powinny być moim zdaniem dopiero na V roku (Ekonomika i zarządzanie w farmacji, Technologia informacyjna), dzięki czemu coś istotniejszego można byłoby przenieść na II rok i zrobić wcześniej,
- 2 przedmioty takie nie wiadomo, po co: Higiena i epidemiologia - w praktyce powinno to się nazywać "Ochrona środowiska i higiena pracy", z epidemiologią np. chorób zakaźnych to w ogóle nie ma nic wspólnego, o myciu rąk też nie było ani słowa, ale o żelazie w kranie już tak; Identyfikacja związków organicznych - teoretycznie mogłaby to być część Chemii organicznej.
Vld
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2019, o 11:49

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Vld »

Dziękuję za podanie trudności przedmiotów. Z tego wynika, że np. chemię fizyczna, mimo że bardzo trudna, da się zadać, w przeciwieństwie do psychologii, z którą były kłopoty.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: eryk444 »

Da się zdać, zwłaszcza jeśli dziedzina jest interesująca, a chemia fizyczna dla mnie taką była. Co psychologii - prowadząca stosowała system ujemnych punktów za nieprawidłowe odpowiedzi na zaliczeniu. Coś co było nie do pomyślenia na ŻADNYM innym przedmiocie.
Bez komentarza.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: Nitrogenium32 »

eryk444 pisze:
14 sie 2019, o 22:18
prowadząca stosowała system ujemnych punktów za nieprawidłowe odpowiedzi na zaliczeniu.
Nic dodać, nic ująć.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja-czy warto?

Post autor: mgr_farm »

Pytanie zawarte w nazwie tego działu, to pytanie retoryczne :) podobnie jak z kasynem: ten wygrywa, kto nie gra. Z farmacją jest tak samo: jeśli nie zaczynasz studiować tego kierunku, to wygrywasz życie. Jeśli zaczynasz i uważasz, że zrobisz karierę, to sorry ale kultury bakteryjne z jogurtu mają wyższe IQ od ciebie :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości