Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
emiliat96
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2014, o 13:23

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: emiliat96 »

Na świeżo po 3 roku :D

Dla mnie był trudniejszy niż pierwszy w sensie wyczerpujący fizycznie. 3 duże kolokwia w tygodniu to była norma, przez co brak snu i wieczny stres. Końcowo każdy wszystko zdawał i na spokojnie ukończyłam wszystko w pierwszych terminach (no, może poza antybiotykami). Jeśli nie stresują cie 2-3 terminy- na luzie przejdziesz i weekendy można zrobić sobie wolne. Psychicznie gorszy był pierwszy- możesz wylecieć w każdej chwili :)
Znam osoby które pracowały, jednak bardzo niewielka garstka, moim zdaniem warto tylko wtedy kiedy faktycznie masz finansowo słabą sytuację. Jeśli nie- siedź w klinice, nawet jeśli niewiele rozumiesz, zawsze coś można wynieść.
Słyszałam, że max. 3 rok trzeba zacząć, ale jeśli chodzi o mnie trochę to bagatelizowałam :(

OLSZTYN: Gdzie polecacie udać się na wolontariat-praktykę? i dlaczego?
Awatar użytkownika
hemolimfa
Posty: 29
Rejestracja: 28 cze 2013, o 13:58

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: hemolimfa »

Ja zaczynałam u Obijalskiego,na początek nie jest to zła opcja. Potem to już raczej inne miejsce np. Olwet albo Tworkowski nie jest zły.
Ogólnie mówiąc polecam dużą lecznice a nie mały gabinet, bo będzie mało ciekawych przypadków.

Najważniejsza rada to nie bać się próbować ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości