Dla kogo licówki?

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
macias2267
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 08:14

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: macias2267 »

Dokładnie tak. Polecam w tym temacie [mod]. Byłem kilkukrotnie i jestem zadowolony z efektu.
jankoza66
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2018, o 13:10

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: jankoza66 »

Wydaje mi się, że szansa jest, jednak warto zasięgnąć opinii specjalisty. [mod]
DentalFraternity
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2019, o 17:24

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: DentalFraternity »

Witajcie,

Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłam się na tym forum w ramach kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałabym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z metamorfozą uśmiechów.

Chętnie porozmawiam o implantach stomatologicznych, a w szczególności z implantach zygomatycznych, które są ratunkiem dla wszystkich, którzy myślą, że są skazani na protezy. Drodzy – jest na to rozwiązanie! Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach.

Jestem do Waszej dyspozycji.
Anna
Restor
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2019, o 19:07

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Restor »

DentalFraternity pisze:
10 sie 2019, o 17:26
Witajcie,

Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłam się na tym forum w ramach kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałabym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z metamorfozą uśmiechów.

Chętnie porozmawiam o implantach stomatologicznych, a w szczególności z implantach zygomatycznych, które są ratunkiem dla wszystkich, którzy myślą, że są skazani na protezy. Drodzy – jest na to rozwiązanie! Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach.

Jestem do Waszej dyspozycji.
Anna
A o licówkach też możemy porozmawiać czy tylko o implantach?
eryk7 pisze:
28 sie 2018, o 15:47
Zębów za pomocą licówek nie można wyprostować. Owszem można mieć proste zęby ale to nie nasze własne a te licówki. Ja licówki miałem robione u bardzo dobrego protetyka w moim rodzinnym mieście. Ceny nie wygórowane, wszystko ładnie zrobione jestem zadowolony z efektu końcowego, poza tym ten dentysta protetyk jest bardzo polecany wśród mieszkańców, więc nie bałem się tam isć.
To ile zapłaciłeś za takie licówki? Ja widziąłem że ceny to nawet od 3tys się zaczynają za takie ceramiczne. Zastanawiam się nad wykonaniem takiego zabiegu i szukam opinii osób które juz przez to przechodziły
DentalFraternity
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2019, o 17:24

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: DentalFraternity »

Restor pisze:
12 sie 2019, o 19:11
A o licówkach też możemy porozmawiać czy tylko o implantach?
Witaj Restor
Oczywiście, że tak jeżeli jesteś zainteresowany tematem licówek i masz jakiekolwiek pytania to zachęcam do zadawania. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie :)[/quote]

Restor pisze:
12 sie 2019, o 19:11
To ile zapłaciłeś za takie licówki? Ja widziąłem że ceny to nawet od 3tys się zaczynają za takie ceramiczne. Zastanawiam się nad wykonaniem takiego zabiegu i szukam opinii osób które juz przez to przechodziły
Cena licówek jest bardzo różnorodna. Przede wszystkim wszystko zależy od ich rodzaju. Są dostępne kompozytowe, akrylowe, ceramiczne bądź porcelanowe. Najbardziej popularne jak i wytrzymałe są te ostatnie, aczkolwiek są najdroższe.

Anna

Doradca Online Dental Fraternity
Restor
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2019, o 19:07

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Restor »

DentalFraternity pisze:
15 sie 2019, o 15:46
Witaj Restor
Oczywiście, że tak jeżeli jesteś zainteresowany tematem licówek i masz jakiekolwiek pytania to zachęcam do zadawania. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie :)
Interesuje mnie ogólnie cały proces jaki trzeba przejść przed wykonaniem takie zabiegu. Jak to ogólnie działa? Przychodzę i mi robicie licówki i gotowe?
DentalFraternity pisze:
15 sie 2019, o 15:46
Cena licówek jest bardzo różnorodna.
Dobra, a czy można np. mieszać materiały? Np. na zębach przednich górnych (chyba to się po dentystycznemu nazywa jedynka) zrobić porcelane a na dolnych już coś tańszego?
Bakia
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2019, o 08:33

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Bakia »

Restor pisze:
21 sie 2019, o 20:40
Interesuje mnie ogólnie cały proces jaki trzeba przejść przed wykonaniem takie zabiegu. Jak to ogólnie działa? Przychodzę i mi robicie licówki i gotowe?
Wydaje mi się, że proces jest nieco bardziej złożony, trzeba przecież obgadać to jak będą one wyglądały, jaki odcień no i wiele innych aspektów. Szkoda, że nie można z góry przewidzieć efektu końcowego..
Restor pisze:
21 sie 2019, o 20:40
Dobra, a czy można np. mieszać materiały? Np. na zębach przednich górnych (chyba to się po dentystycznemu nazywa jedynka) zrobić porcelane a na dolnych już coś tańszego?
W sumie jeżeli nie mieszasz materiału na jednej licówce , to chyba można tak pomieszać, żeby nieco zdegradować koszty..
Restor
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2019, o 19:07

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: Restor »

Bakia pisze:
23 sie 2019, o 08:43
Wydaje mi się, że proces jest nieco bardziej złożony, trzeba przecież obgadać to jak będą one wyglądały, jaki odcień no i wiele innych aspektów. Szkoda, że nie można z góry przewidzieć efektu końcowego..
A przechodziłaś taki proces już kiedyś? Zależy mi na opinii kogoś kto ma to już za sobą i jest w stanie opisać jak to działa. Bo ja się mogę tylko domyślać ale taki zabieg swoje kosztuje i chciałbym byc przygotowany pod każdym względem do niego - nie tylko finansowym.
Bakia pisze:
23 sie 2019, o 08:43
W sumie jeżeli nie mieszasz materiału na jednej licówce , to chyba można tak pomieszać, żeby nieco zdegradować koszty..
Też mi się tak wydanie ale czy to jest prawda do może dowiem się od Doradcy....
DentalFraternity
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2019, o 17:24

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: DentalFraternity »

Restor pisze:
21 sie 2019, o 20:40
Interesuje mnie ogólnie cały proces jaki trzeba przejść przed wykonaniem takie zabiegu. Jak to ogólnie działa? Przychodzę i mi robicie licówki i gotowe?
Witaj Restor
Zabieg z użyciem licówek składa się mniej więcej z 4 etapów. Na pierwszej wizycie przeprowadzane są wszelkie badania jak i pobierane wyciski. Na drugiej wizycie pacjent "przymierza" nowe zęby czyli tzw. mock up. Jeżeli pacjent jest zadowolony z efektu i wszystko akceptuje przechodzimy do kolejnej wizyty, na której są szlifowane zęby pacjenta i pobierany ponownie wycisk. Na ostatniej wizycie, która następuje po około 10-15 dniach następuje zdjęcie tymczasowych licówek i nałożenie poprawnych.
Restor pisze:
21 sie 2019, o 20:40
Dobra, a czy można np. mieszać materiały? Np. na zębach przednich górnych (chyba to się po dentystycznemu nazywa jedynka) zrobić porcelane a na dolnych już coś tańszego?
Zaleca się jednak, aby wszystkie licówki były zrobione z tego samego materiału, ale jak to w dzisiejszych czasach bywa klient nasz pan, więc wydaje mi się, że jest taka opcja.

Anna
DentalFraternity
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2019, o 17:24

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: DentalFraternity »

Bakia pisze:
23 sie 2019, o 08:43
Wydaje mi się, że proces jest nieco bardziej złożony, trzeba przecież obgadać to jak będą one wyglądały, jaki odcień no i wiele innych aspektów. Szkoda, że nie można z góry przewidzieć efektu końcowego..
Witaj Bakia
W dzisiejszych czasach nie ma z tym problemu, ponieważ efekt końcowy można zobaczyć jeszcze przed procesem leczenia. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj projektowanie cyfrowe albo wyżej wymieniony mock up.
Bakia pisze:
23 sie 2019, o 08:43
W sumie jeżeli nie mieszasz materiału na jednej licówce , to chyba można tak pomieszać, żeby nieco zdegradować koszty..
Niestety jak każdy z nas wie piękny uśmiech trochę kosztuje, aczkolwiek wybierając mniej trwały materiał narażamy się na szybsze zużycie i poprawki.

Anna
alessee

Re: Dla kogo licówki?

Post autor: alessee »

Właśnie ja też mam licówki od kilku lat i w zasadzie nie WYMAGAJĄ one bezwzględnej wymiany teraz, bo są w dobrym stanie (nie bardzo dobrym ), jedna niestety pękła w połowie no ale właśnie minęło juz kilka lat. Jednak się uparłam że w tym roku chcę już nowe i zawsze to jednak odświeżenie ich wyglądu nie ma się co czarować, że te nawet jak wyglądają fajnie to jednak mają już kilka lat .

Chodze regularnie do stomatologa w Krakowie i tam też będę wymieniała licówki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość