Szubak Smirnova Rozpoznanie owada w pościeli

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
Karolina2405
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 02:56

Szubak Smirnova Rozpoznanie owada w pościeli

Post autor: Karolina2405 »

Witam, otóż w sobotę przy sprzątaniu coś tknęło mnie aby posprzątać skrzynie na pościel w łóżku. W owej skrzyni znalazłam pełno robaków (prawdopodobnie larw) różnej długości. Są one wąskie koloru brązowego. Im starsze tym ciemniejsze. W łóżku było pełno wylinek i brzydząc się okropnie tego robactwa nie pomyślałam i nie zrobiłam zdjęć tylko szybko odkurzyłam cała skrzynie łóżka jednak oprócz długich szczupłych wylinek znalazłam jedna może dwie wylinki z wyraźnym włoskami które były dużo grubsze. Dodam że w łóżku były trzymane miśki i po wyciągnięciu ich mogłam zobaczyć jak te larwy chciały się tam wgryźć i wejść do środka. Szafę w pokoju przeszukałam i nie zauważyłam tam żadnych wylinek ani tych larw. Występują one jedynie w skrzyni od łóżka, pod łóżkiem. Po przeszukaniu całego internetu najbliżej mu chyba do szubaka, ale mam dużo wątpliwości bo robak nie ma tak wyraźnych pasków ani larwy nie są na tyle włochate. Proszę o pomoc bo próbuje walczyć z tym od kilku dni i codziennie widzę w skrzyni od łóżka po 2, 3 nowe larwy. Dodaje zdjęcia larwy jakie udało mi się zrobić, niestety nie są w super przybliżeniu ale mam nadzieję że jakiś znawca pomoże i rozpozna to paskudztwo. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
Załączniki
IMG_20190905_041913.jpg
IMG_20190905_042001.jpg
IMG_20190905_042032.jpg
Awatar użytkownika
xCartman
Posty: 21
Rejestracja: 2 lis 2015, o 03:09

Re: Rozpoznanie owada w pościeli

Post autor: xCartman »

Szubak Smirnova
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości