Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
ChemikFarmacji
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2019, o 17:53

Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

Post autor: ChemikFarmacji »

Witam serdecznie.
Jestem tegorocznym absolwentem Studium Policealnego Farmaceutycznego, ale mam niedosyt i tytuł Technika Farmacji nie zadowala mnie.
Stwierdziłem, że wybrałbym się na studia z farmacji i tu mam dylemat.
Na stacjonarne nie ma szans, bo muszę pracować i nie pogodziłbym tego z nauką. Jak wyglądają studia niestacjonarne z Farmacji? Czy dobrze rozumiem, że są to cotygodniowe zjazdy na uczelnie od Piątku do Soboty?
I jak cenowo przedstawiają się takie studia?
Jestem z Wawy to może na WUM. Inne miasta też wchodzą w grę ;)
Za odpowiedzi byłbym wdzięczny. :)
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

Post autor: eryk444 »

Zapomnij. Niestacjonarna farmacja nie różni się niczym od stacjonarnej - z tym wyjątkiem że się płaci. Ma się normalnie zajęcia ze wszystkimi studentami w ciągu tygodnia. Nie ma innej możliwości - bo fizycznie nie da się upchać wszystkich zajęć laboratoryjnych na jeden weekend co dwa tygodnie! Za długo one trwają.
W ogóle jesteś pewny tej farmacji? Nie myślałeś o innym kierunku? Sam w tym roku skończyłem i nie wyobrażam sobie tego robić do emerytury. Z apteki uciekam przy najbliższej okazji. No chyba że kontynuujesz rodzinny biznes albo BAAAAAARDZO tego pragniesz. Osobiście nie znam osoby, która nie żałowałaby.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

Post autor: Nitrogenium32 »

eryk444 pisze:
29 lip 2019, o 22:27
Niestacjonarna farmacja nie różni się niczym od stacjonarnej - z tym wyjątkiem że się płaci. Ma się normalnie zajęcia ze wszystkimi studentami w ciągu tygodnia. Nie ma innej możliwości - bo fizycznie nie da się upchać wszystkich zajęć laboratoryjnych na jeden weekend co dwa tygodnie! Za długo one trwają.
Potwierdzam. U mnie na roku jest kilka osób, które studiują niestacjonarnie - niczym się od pozostałych osób nie różnią, poza tym, że płacą. Upchnięcie zajęć w weekendy nigdy nie było, nie jest, i nigdy nie będzie realne, bo tego jest o wiele za dużo.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Nitrogenium32 pisze:
1 sie 2019, o 06:51
Upchnięcie zajęć w weekendy nigdy nie było, nie jest, i nigdy nie będzie realne, bo tego jest o wiele za dużo.
Jak, kiedys, zrobi sie z tego studia dwustopniowe, wywali dziwne przedmioty, to kto wie. Mozna zaczac od fakultetow, jeszcze nie spotkalem takiego, ktory by byl ciekawy.
eryk444
Posty: 65
Rejestracja: 2 sty 2018, o 17:38

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

Post autor: eryk444 »

Nigdy się z tego nie zrobi studiów dwustopniowych, bo nie da się zostać "pół-farmaceutą", tak jak ani "pół-lekarzem" czy "pół-prawnikiem".
Co do fakultetów - zgadzam się. Do całkowitej likwidacji, bo na myśl ile bezsensownych godzin przesiedziałem i bezpowrotnie utraciłem, gotuje się we mnie. Generalnie ten kierunek jest do przerobienia.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

Post autor: mgr_farm »

Farmacja to zmarnowane życie. Jak nie wierzycie, to sobie sami sprawdźcie. To tak jakby nie skończyć studiów, ten dyplom nic nie daje. Można się tym podetrzeć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości