Medycyna we Wrocławiu I rok studiów 19/20, książki z anatomii.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Robert96
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2019, o 11:09

Medycyna we Wrocławiu I rok studiów 19/20, książki z anatomii.

Post autor: Robert96 »

Witam. Pytania zwracam głównie do obecnych studentów medycyny we Wrocławiu. Możecie polecić jakie są najlepsze książki z anatomii na I rok? Wszędzie są różne opinie, więc pytam. Słyszałem opinię, że starczy kupić anatomię Graya, a resztę wypożyczać na uni. Jest coś takiego jak wykaz książek i przyborów potrzebnych na I rok, czy wszystko trzeba ogarniać na własną rękę? Z góry dzięki za pomoc. :D
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Medycyna we Wrocławiu I rok studiów 19/20, książki z anatomii.

Post autor: kliop »

Jest coś takiego jak wykaz książek i przyborów potrzebnych na I rok, czy wszystko trzeba ogarniać na własną rękę?
Jest długaśny wykaz książek polecanych, ale każdy się uczy zazwyczaj z jednej, bo nie ma czasu na więcej. Musisz się zorientować wśród starszych lat (najlepiej II rok, bo najbardziej aktualne info), jaka książka do czego jest dobra.

Jak ja byłem na I roku (14/15), to z anatomii były mniej więcej równoważne Kompendium Gworysa t.1-3 oraz Anatomia Marciniaka t.1-3. Nikt się nie uczył z Graya. Egzamin praktyczny był z atlasów Sobotty. Ale tak było dawno temu :) Poszukaj też info na grupach fb Peer Support.
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Medycyna we Wrocławiu I rok studiów 19/20, książki z anatomii.

Post autor: TanksAreAwesome »

Anatę zdawałam rok temu, więc mam w miarę aktualne info. Tak jak pisał przedmówca - Gworys wystarcza w zupełności. Do nerwowego jest fajne ksero, nazywa się przewodnik po ćwiczeniach do anatomii (albo jakoś tak). Według mnie OUN jest w nim o wiele fajniej wytłumaczony. Posiłkowałam się jeszcze skryptem z opracowanymi pytaniami, ale trzeba uważać, bo błędy. Praktyk jest na atlasie Sobotty, ale lepiej znać każdy szczegół do egzaminu.
bulaj
Posty: 102
Rejestracja: 3 lip 2017, o 17:02

Re: Medycyna we Wrocławiu I rok studiów 19/20, książki z anatomii.

Post autor: bulaj »

Ja ze swojej perspektywy powiem tak :
- praktyczny : większość osób uczyło się z atlasu Sobotty i większość plansz na kolokwiach czy egzaminie było z tego atlasu. Na drugim miejscu pod względem przydatności wymieniłbym atlas Prometeusza, czasem pojawiają się z niego plansze na egzaminie (ale raczej w 2 i 3 terminie i rzadziej niż z Sobotty), do tego Prometeusz jest dość drogi i dość gruby (bo to taki atlas z elementami podręcznika choć jest tam trochę niepotrzebnej teorii). Generalnie Prometeusz to bardzo dobry atlas ale Sobotta powinien wystarczyć, ewentualnie Prometeusza można przejrzeć w bibliotece .
- teoria : Większość osób które znam uczyło się albo z kompendium prof. Gworysa lub ze Skawin .
O Grayu nic nie powiem gdyż nie korzystałem, ale raczej nie jest to popularny podręcznik we Wrocławiu (choć jest w literaturze uzupełniającej w sylabusie).
Jeśli ktoś chciałby bardziej dogłębnie poznać anatomię to albo podręcznik prof. Marciniaka lub Bochenek ale raczej niewiele osób się z tego uczyło a w każdym bądź razie nawet jeśli się uczyło to ile np. w takim Gworysie raczej prawie każde słowo jest ważne to w Bochenku już raczej niekoniecznie.

A więc ja bym zalecił taki zestaw : Gworys + Sobotta
,,Boga nie obchodzą nasze problemy matematyczne. On całkuje empirycznie."
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości