Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
hansio
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2018, o 17:24

Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Post autor: hansio »

Hejka,
Ostatnimi czasy dosyć wnikliwie przyglądałem się opiniom na temat studiowania farmacji oraz perspektywie pracy po tym kierunku. Po wielu przeczytanych komentarzach jestem zdrowo załamany...
W związku z tym mam do was pytanie :
Czy ktoś z Was zamierza w tym roku podjąć się studiowania tego kierunku? Jeśli tak to gdzie się wybieracie?

Moim głównym celem zawsze był lekarski, aczkolwiek z powodu hmm.. Powiedzmy moich "błędów życiowych" brakuje mi trochę by, dostać się na lek. Mimo, że mam obecnie 22 lata (poprawialem maturę z chemii i biolki 2 razy) wciąż mysle o tym by ponownie (pewnie po raz ostatni) wziąć się za te zagadnienia, które ciągle wtapiam na maturze i ciągnę wynik niepotrzebnie w dół :( i za rok spróbować jeszcze raz dostać się na lekarski. Co myślicie o tym i o samej farmacji jako kierunku w 2019 - czy na prawdę po tym kierunku jest się skazanym na pracę tylko i wyłącznie w aptece za marne ~3500zl netto?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Post autor: Piotrr »

ja poszedłem na lekarski w wieku 23 lat czyli tyle ile ty będziesz miał za rok. Teraz od 2 dni jestem (nieoficjalnie) lekarzem :yahoo: :arrow: Jak marzysz o leku to daj sobie jeszcze rok dwa, zwłaszcza jeśli niewiele Ci brakuje. Podejmij farmacje i spróbuj poprawić, a nóż widelec się uda. Jeśli nie, to będziesz w trakcie rozsądnych medycznych studiów po których chyba nie powinno być problemu z pracą. Pozdrawiam
W końcu lekarz
hansio
Posty: 3
Rejestracja: 6 mar 2018, o 17:24

Re: Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Post autor: hansio »

Dzięki za odpowiedź i gratuluję sukcesu :)

A co do farmy...to najbardziej martwię się tym, że często słyszę o zarobkach rzędu 3500-4000 netto. O ile taki poziom na start jest patrząc na polskie warunki dobry, to stała pensja oscylująca w tym przedziale (wierząc opiniom) no jest trochę zatrważająca:(
kobaltyco
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2019, o 07:04

Re: Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Post autor: kobaltyco »

Ja się spróbuję podjąć farmacji, prawdopodobnie w Poznaniu :
Farmmed
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2018, o 02:40

Re: Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Post autor: Farmmed »

Fakt, tak naprawde tyle ile sobie wynegocjujesz tyle będziesz zarabiał, ewentualnie z jakąś małą podwyżką później (zależy). Tak naprawde rozwój tej kariery prowadzi do nabycia praw do kierownictwa apteką- zarobki wtedy średnio +1000 zł. Jeżeli chcesz probować pracować gdzieś indziej gdzie jest troche więcej szczebelków tej kariery niż w aptece bedzie sie liczyło to co zrobisz dodatkowo podczas studiów 😉 bo każdy będzie miał PWZ a tu chodzi o coś wiecej np znajomości, które pozyskasz zapisując się do róznych organizacji, różne kursy certyfikaty bla bla
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Post autor: alex123123 »

Nie warto studiować farmacji. Jest tam bardzo duzo zajęć i kolokwiów, często na wejściówkę na każde ćwiczenia jest taki minisprawdzian, do którego trzeba się uczyc caly wieczór. Nie ma sensu mordować się na farmie i uczyć do matury. Lepiej w domu porzadnie przysiąść nad poprawką matury. Prawdziwe opinie farmaceutów masz na maturana6.
PS. Teraz apteki likwidują, zarobki stoja w miejscu lub spadają.
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja 2019 kto zamierza podjąć studia

Post autor: mgr_farm »

Dziwi jednak, że ludzie nie wyciągają wniosków ze spadków progów na farmację, które są diametralne !! Ciężkie studia po których zarobki są żenujące już teraz, a za kilka lat może być już tylko gorzej. 5 lat zasuwać na studiach +darmowy staż po to tylko żeby zarabiać być może najniższą krajową? Bitch, please .. :) idźcie, kończcie, płaczcie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość