Nowa ustawa a obowiązki Inspektora Radiologicznego

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
ErikMax
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:53

Nowa ustawa a obowiązki Inspektora Radiologicznego

Post autor: ErikMax »

Cześć!
Jak większość z nas wie (czy nie wie) aktualnie zmieniła się ustawa, która zdejmuje z małych gabinetów stomatologicznych posiadanie zewnętrznego inspektora ochrony radiologicznej.
Co sądzicie o tym ruchu naszego rządu? Moim zdaniem mija się to trochę z celem, bo w sumie co to zmieni, że nie trzeba mieć IOR skoro i tak trzeba wykonywać i zadbać o wszystkie jego obowiązki? ¯\_(ツ)_/¯
Sam od strony pacjenta zastanawiam się czy nie przełoży się to jakoś na wypadkowość sprzętu czy inne dziwne przypadki...
ErikMax
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 20:53

Re: Nowa ustawa a obowiązki Inspektora Radiologicznego

Post autor: ErikMax »

Ogólnie może by to kogoś interesowało, ale udało mi się dowiedzieć co i jak.
Napisałem prywatnego maila do Inspektora Ochrony Radiologicznej i nawet mi odpisał:).
Ogólnie podsumuję temat w kilku zdaniach, tak jak to zrozumiałem - my jako klienci tego nie odczujemy. Co do jednostek medycznych i sprzętu, to ustawa ma bodaj dotyczyć przede wszystkim małych jednostek, które wykonują kilka zdjęć w miesiącu. Ogólnie to tak jak pisałem wcześniej - mają oni nie musieć posiadać Inspektora, ale... jego obowiązki będą spełnić musieli... więc jako że lekarze czasu raczej nie mają, to i tak przy tym zostaną. Chyba, że trafi się jakiś pan Janusz, który oszczędza każdy grosz... no wtedy to życzyć tylko powodzenia. Temat można zamknąć:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości