Krzewy i byliny owocowe na nasypie rozsączającym od Przydomowej Oczyszczalni Ścieków

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
awiator
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2019, o 18:32

Krzewy i byliny owocowe na nasypie rozsączającym od Przydomowej Oczyszczalni Ścieków

Post autor: awiator »

Hej.
W ostatni piątek została u mnie zamontowana Przydomowa Biologiczna Oczyszczalnia Ścieków. Niestety z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych rozsączenie zostało zrobione przy użyciu studni chłonnej w nasypie. Pierwotnie chcieliśmy z żoną obsadzić nasyp krzewami lub bylinami owocowymi. Niestety wykonawca stwierdził, że to nie jest najlepszy pomysł bo oczyszczalnia nie będzie w stanie oczyścić wody choćby z e Coli. O tym, że nie wolno używać tej wody do podlewania warzyw i owoców wiedziałem ale sadziłem, że to dotyczy sytuacji, kiedy woda ma bezpośredni kontakt z częścią rośliny, którą spożywamy czyli polewamy owoce lub część jadalna znajduje się pod ziemią. Pytanie do specjalistów: Jakie jest prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek bakterie z wody z nasypu może dotrzeć do owoców i potem może nam zaszkodzić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości