Uporczywy świąd

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
xyztka
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2019, o 08:36

Uporczywy świąd

Post autor: xyztka »

Witam.
Od ponad 6 tygodni zmagam się z uporczywym świądem całego ciała. Najbardziej swędzą mnie plecy i okolice brzucha. Wieczorem po kąpieli zaczynają mnie swędzieć nogi i ręce. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu i zlecił badania na stan zapalny i morfologię ale wszystko wyszło w normie. Nie chciał wdrażać leczenia, bo nie miałam żadnych oznak na skórze, ale wyprosiłam o jakikolwiek lek na alergię i w końcu zapisał mi CLATRA.
Lekarstwo w zasadzie nie pomaga mi. Z tego drapania na skórze pojawiły się krosty. W nocy budzę się kilka razy przez ten świąd. Nie wiem co mam robić? To swędzenie jest bardzo uporczywe, gorsze od bólu.
Zastanawiam się nad zrobieniem badania z krwi na alergeny. Może to alergia na coś? Czy jest jakiś skuteczny środek na śwędzenie? Podejrzewałam nawet świeżba i stosowałam płyn przez 2 dni - ale nic nie pomogło...
Bardzo proszę o poradę. :beczy:
kajetka77
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 09:53

Re: Uporczywy świąd - pomocy!

Post autor: kajetka77 »

Mogę tylko pomóc na podstawie swojego doświadczenia, ponieważ mam dziecko z AZS. Na złagodzenie świądu spróbuj na poczatek FENISTIL w kroplach (doustnie) natomiast na skórę preparat z Biodermy SOS spray oraz z tej samej firmy Atoderm do smarowania. Może trochę pomoże, natomiast wizyta u lekarza i diagnostyka jest niezbędna.
xyztka
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2019, o 08:36

Re: Uporczywy świąd - pomocy!

Post autor: xyztka »

Dziękuję za odpowiedź. Idę dzisiaj do lekarza rodzinnego po skierowanie do dermatologa.
Zanim doczekam się wizyty to na pewno kupię te specyfiki do smarowania.
xyztka
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2019, o 08:36

Re: Uporczywy świąd

Post autor: xyztka »

Dostałam w końcu skierowanie do dermatologa.
Stosuje od 2-ch dni Fenistil w kroplach i Biodermy SOS i jest jakby lepiej. Mniej się drapię, chociaż mam chwilę że aż kłuje ze swędzenia.
Dam znać po wizycie u dermatologa. Pozdrawiam.
xyztka
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2019, o 08:36

Re: Uporczywy świąd

Post autor: xyztka »

Jestem po wizycie u dermatologa, który po oględzinach i moich opowieściach strwierdził, że mam ... świerzba.
Dostałam receptę na robioną w aptece maść siarkową i tak przez 3 dni 2 razy dziennie smarowałam się bez kąpieli. Dzisiaj jestem już po kuracji ale świąd nie zmniejszył się. Dodatkowo wyszła mi wysypka i plamy na twarzy. Wysypka na nogach i rekach oraz tułowiu nadal występuje i nadal swędzi.
Moim zdaniem to jednak wyprysk alergiczny ... I cóż tu począć :beczy:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości