Jak zacząć naukę do matury z chemii i biologii od postaw aby udało się zdać na 70%

Wzajemna pomoc w nauce trudnych przedmiotów takich jak matematyka czy geografia. Wykaz materiałów, książek, ściąg, arkuszy, testów do nauki.
paulina16x
Posty: 1
Rejestracja: 7 paź 2019, o 17:36

Jak zacząć naukę do matury z chemii i biologii od postaw aby udało się zdać na 70%

Post autor: paulina16x »

Cześć, jestem na 2 roku studiów, zawsze chcialam studiować cos zwiazanego z biologia i chemia, natomiast mialam ciezka sytuacje w domu w liceum 2/3 i nie moglam tyle sie uczyc co potrzebowalam, wlasciwie chemie i biologie zaprzepascilam, matme srednio zdalam.
Matematyke powtarzam juz od dawna, zreszta jest ona wszech obecna na mocih studiach.

Mam do was pytanie.

Jak zacząć naukę do matury, z chemii i biologii, totalnie od zera, od postaw tak aby to miało sens i aby udało się zdać na te 70% chociaż, jak sie uczylam w lo, to strasznie kombinowalam i nic z tego nie wyszło, a poprawiać maturę to juz myslalam o tym do dawna ale nie widzialam w tym sensu, bedac teraz na 2 roku wiem, ze to czy skoncze studia okolo 2lata pozniej czy tam wczesniej nie zrobi mi w przeciagu calego zycia roznicy, a bede sie przynajmniej lepiej czula psychicznie i robila to co chciałam, a studia nie beda męką.

Chciałabym spróbować na : lekarski - jakieś słabe miasta, farmacja, WETERYNARIA.

Myślałam nad takim planem :

Chemia - totalne powtórki najważniejszych rzeczy jeszcze z gimnazjum, następnie ->
Książki Nowej ery do chemii (1 i 2) całe od deski do deski, po każdym rozdziale robić zadania z pazdry i witowskiego, po skończeniu podręczników przejść na danikowskiego ( 3 książki - ćwiczenia kupione na pazd... com) oraz podręczniki hejwowskiej + repetytorium, w trakcie tego robić matury, wszystkie z 2011 roku 2012 jak i 16 17, no wszystkie. + oczywiscie repetytorium pazdry lub innego wydawnictwa(taka fioletowa okladka)

Biologia : podreczniki 1 - 3 od deski do deski + repetytorium pyłki, po każdym rozdziale zadania z witowskiego + jakieś innej książki która jeszcze znajdę :) po podręcznikach trzaskać matury , tak samo z wszystkich lat + w tym samym czasie robić podręczniki bukały, może nie wszystkie ale książki takie jak : genetyka,bakterie protisty grzyby , komórka , fizjologia roślin + do tych książek mam te wielka cegłe (zbiór ćwiczeń)

Nie jest to zbyt skomplikowany plan, prostota, na pierwszy rzut podstawa + utrwalanie zadaniami, następnie coś lepszego + dużo zadań.

Nie wiem czy to będzie dobre, ale chcę spróbować, nie sądzę aby udało mi sie zdać jakoś specjalnie dobrze, ale warto spróbować, oczywiście korki też będą :) wkrótce..

Jak myślicie, robić mniejwiecej tak jak napisalam? czy korzystać z czegoś innego? albo sobie darować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość