Niepokojące uszy szynszyli

Ronnie666
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2019, o 20:31

Niepokojące uszy szynszyli

Post autor: Ronnie666 »

Witam! Właśnie dołączyłam do tego forum. Opowiem na czym polega mój problem.
( Jeżeli nie masz ochoty czytać wstępu, przewin po prostu na sam koniec. )

Jestem już właścicielką jednej szynszyli- moja puchata przyjaciółka jest ze mną już przynajmniej 5 lat i od samego początku nie sprawiała mi żadnych kłopotów.
Dzisiaj natomiast ( a tak właściwie, ledwo 2 godziny temu... ) rodzice zrobili mi "niespodziankę". W naszym domu powitaliśmy nowego członka rodziny- kolejną szynszylę. ( Chciałabym tutaj zaznaczyć, że jeszcze nie jestem przekonana co do płci zwierzątka- do tej pory był wielki bałagan i nie miałam okazji się upewnić, a poprzedni właściciele nie mają pojęcia )
Cały ta wymiana między nimi odbyła się bez mojej wiedzy, i jak już napisałam, dowiedziałam się o wszystkim 2 godziny temu kiedy szynszyla została już przyniesiona.

Na pierwszy rzut oka mogłam już się domyślić że coś jest nie tak. Wygląda okropnie w porównaniu do mojej szynszyli. Usprawiedliwiłam to tym, że poprzedni właściciele pewnie nie mieli pojęcia na temat tych zwierzaków. Klatka jest nieodpowiednia, nie dostaliśmy poidełka ani miski ( ale na szczęście znalazło się coś w domu ) itp. To co się da w najbliższym czasie załatwię, ale jest jedna rzecz której nie jestem wstanie.

v Główny problem v
Uszy szynszyli wyglądają strasznie- są na nich małe strupki i krosty, w niektórych miejscach nawet poszarpane ( lub dziurawe... ). Moja pierwsza szynszyla ma przyjemne, aksamitne futerko pokrywające jej uszy i są bardzo gładkie w dotyku- własnie dlatego podejrzewam że coś jest nie tak. Nowego zwierzątka są bardzo szorstkie. Nie mam jak załączyć na tą chwilę zdjęcia, ponieważ nie chcę wyjmować szynszyli i bo jest za ciemno, ale w najbliższym czasie postaram się. ( Dodam tutaj, że szynszyla od samego początku była bardzo spokojna, nie drapała się po uszach, nie piszczała, fukała, zgrzytała zębami itp. Była zadziwiająco spokojna. )
Czy ktoś wie może czy to coś poważnego? Jakaś choroba? Nie jest mi łatwo odwiedzić weterynarza ze względu na to gdzie mieszkam.
Awatar użytkownika
Eksperymentator
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2019, o 20:49

Re: Niepokojące uszy szynszyli

Post autor: Eksperymentator »

Cześć, Myślę, że przyczyną stanu uszu szynszyla może być swierzb albo grzyb . Moim zdanie powinnaś jak najszybciej pójść z szynszylem do weterynarza, niech specjalista zdiagnozuje i stwierdzi jaka jest przyczynę oraz jeśli jest potrzeba wdroży leczenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości