Co jeść na studiach

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Renata Wolgiemut
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 07:48

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Renata Wolgiemut »

Moja siostra miała dietę pudełkową i nie narzekała :P
karaś
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2019, o 07:14

Re: Co jeść na studiach

Post autor: karaś »

Moja siostra też wydaje mnóstwo kasy na dietę pudełkową. Wybrała restaurację, która korzysta z pieca konwekcyjno-parowego, dzięki czemu ma pewność, że oferowane przez nich posiłki są naprawdę świeże.
toojka
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 15:36

Re: Co jeść na studiach

Post autor: toojka »

A ja od 25lat sam gotuję, sam produkuję prawie że wszystkie dania, nie pijam energetyków,coca coli i podobnych, nie żuję gum, nie jadam sklepowych słodyczy a produkty z Exxxx na opakowaniach omijam. Mam 45 lat i ostatni raz byłem u doktorków w podstawówce. Mam 189cm wzrostu i wagę 105kg, czyli lekki brzuszek. Dwa miesiące temu robiłem super-mega badania w trybie od A do Z i wszyło mi żem zdrów jak noworodek. Od 17 lat nie byłem w markecie. Olej i większość składników nieprodukowalnych w domu kupuje na urlopach za granicą, mąkę od gospodarzy, mięso ze wsi a owoce i warzywa swoje z ogrodu. Mieszkam w największym mieście w Polsce a w ogrodzie mam kury, kaczki, gęsi. Nikomu nic do tego. Cała rodzina nawet kataru zimą nie ma, heheh. Mam dwie córki, jedna lat 18, druga 16, nigdy nie chorowały ale też, nigdy nie jadły większości bajerów sklepowych. Od noworodka uczone że to zabija i tyle. Dziewczyny wagę mają w normie, wcinają 1,5blachy ciasta tygodniowo i proszę, nie tyją, zdrowe.
Awatar użytkownika
kfisher
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2019, o 19:40

Re: Co jeść na studiach

Post autor: kfisher »

Co zrobić gdy na obiad ma się tylko 45 minut i trzeba wyjść z wydziału, by czegoś poszukać? Wydaje mi się, że w takich warunkach nie sposób się dobrze odżywiać
renatarey
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2019, o 14:37

Re: Co jeść na studiach

Post autor: renatarey »

Najlepiej jest jeść zdrowo - unikać cukrów które młodzież kupuje w nadmiarze, a one źle wpływają później na naukę i koncentracje.
glaczek
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2020, o 11:31

Re: Co jeść na studiach

Post autor: glaczek »

nie mamy kuchni tzn. mamy stołówkę w której mozemy kupic jedzenie
jupill
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 09:26

Re: Co jeść na studiach

Post autor: jupill »

niekiedy w akademikach mozesz obiad wykupić :)
Paca4567
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2021, o 07:42

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Paca4567 »

u mnie obiadów nie ma, codziennie zupka wjeżdża a na wieczór jakiś zapieks pizza :D
Ysabel
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2021, o 14:44

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Ysabel »

Za moich czasów bazowało się na daniach gotowych. Albo z dyskontu, albo jakiejś garmażerii. Takich, żeby szybko podgrzać i z kuchni w akademiku szybko się zmyć. również dlatego, że ludzie robili tam taki syf, że aż dziwne że się nikt nie pochorował :?
Teraz, jak ludzie mieli zajęcia zdalne, na pewno mieli pod tym względem lepiej. Ja też nie narzekam. Jest perspektywiczne zatrudnienie, można sobie pozwolić na pewne rzeczy, które kiedyś oglądało się tylko przez szybkę... No i jest czas i ochota ma porządne gotowanie, a nie jedzenie wszystkiego w pośpiechu :mrgreen:
Ysabel
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwie 2021, o 14:44

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Ysabel »

Ysabel pisze:
20 maja 2021, o 09:56
Jest perspektywiczne zatrudnienie, można sobie pozwolić na pewne rzeczy, które kiedyś oglądało się tylko przez szybkę...
I dotyczy to nie tylko gastronomii, ale na przykład ciuchów! Kiedyś na takie rzeczy [mod] nawet się spoglądało. A teraz można sobie popatrzeć pod kątem zakupów, a nie jak na coś nieosiągalnego!
AdelaidaR1
Posty: 3
Rejestracja: 8 cze 2021, o 11:30

Re: Co jeść na studiach

Post autor: AdelaidaR1 »

ja wcinam prawie dzień w dzień kurczaka i makaron :D
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Co jeść na studiach

Post autor: luotan »

Aktualnie nie studiuję, ale mimo wszystko lubię spędzać przy przygotowaniu posiłków jak najmniej czasu, to też nie jest zbyt różnorodnie, ale wystarcza, by dostarczyć energię i sporo białka (trenuję).

1 - Na śniadanie zawsze jem owsiankę, lubię dorzucić jakiś owoc i wypić odżywkę białkową z wodą i kreatyną - tanio i jest okej, trzeba uważać z błonnikiem. Jeśli owsianka jest zbyt trudna do przełknięcia, to polecam musli.

Odżywka białkowa tylko z pozoru wygląda na drogą. Kupuję 3kg za ok.120zł od jednej z trzyliterowych firm, gdyby nie te odżywki, to już dawno bym się poddał w rozmyślaniach nad moim odżywianiem. Za 120zł macie 100 porcji, ja wcinam 2-3 dziennie. Jeśli jesteś dziewczyną i trenujesz, chcesz dostarczyć dużo białka, ważysz z 50-60kg, to myślę, że takie białko za 120zł wystarczy Ci na ok.2 miesiące bez problemu. Nie warto sugerować się dawkowaniem producenta, lepiej raz przysiąść, pomyśleć i policzyć.

Czas przygotowania - 5 minut?

2 - W trakcie dnia zawsze piję dodatkowo porcję białka z wodą, to jest dodatkowe 25-30g dobrego białka. Czas przygotowania - 1 minuta

3 - Jeden z moich posiłków to twaróg + cokolwiek co jest węglowodanami złożonymi, np.dużo chleba lub ryż. Czas przygotowania - też pewnie z minuta, bo..

4 - Przygotowanie posiłku, który można nazwać obiadem zajmuje najwięcej czasu i można to też wykorzystać, by trochę przyoszczędzić na zegarze. Lubię ugotować od razu 2-3 torebki ryżu i wrzucić do lodówki, ryż się gotuje z 15 minut i mam to na 3 dni lub dorzucam ryż do twarogu i jest kolejny pełnowartościowy posiłek. W ramach białka to już kto co lubi i ile ma czasu, ale ogólnie można bez problemu łączyć szybkość z dobrymi kcal/makro, dostarczyć dużo energii oraz wartości odżywczych dla organizmu, by dobrze wyglądać, nie trzeba też dużo płacić.

Jak widać, często nawet pomijam mięso, nie lubię, ale jak ktoś ma więcej czasu to warto mięso czy ryby wrzucić. Warto też operować warzywami i owocami.
Isabellaa32
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2021, o 13:50

Re: Co jeść na studiach

Post autor: Isabellaa32 »

U mnie wlatuje szamka na wypasie np. pizzunia, makarony i jajeczka codziennie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości