Poprawa matury, rzucić czy zostać

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Loket
Posty: 16
Rejestracja: 14 sie 2018, o 13:02

Poprawa matury, rzucić czy zostać

Post autor: Loket »

Witam wszystkich, wychodzę z prośbą o doradzenie mi w Pewnej sprawie. Maturę zdawałem w 2018 gdzie poszedłem na farmację z wynikiem 130% (chem+bio) chciałem iść na stomę ale wyszło inaczej, w tamtym czasie nie mogłem rzucić studiów - pewne powody prawne można tak powiedzieć. W trakcie farmy chciałem poprawić maturę jednak chyba za dużo chciałem na raz i zbyt późno zacząłem co poskutkowało nie poprawieniem wyniku. Po otrzymaniu odpisu miałem nie lada przygodę z kierunkami i poszedłem na fizjo. W tym roku jest jednak inaczej, zastanawiam się intensywnie nad rzuceniem studiów (już robie zadania z chemii) i wiem że fizjo jest bardzo zajmujące.
Rezultatem może być
a) poprawienie chemii na 85+ i dostanie się na stomę patrząc na ostatnie listy i tendencję do spadania progów
b) nie poprawienie i wielki ? co ze sobą zrobić po raz 3 w życiu bo następne studia jakie podejmę mogą mieć 3 lata maksymalnie, na stomatologię miałbym już plan na 2 ostatnie lata także to nie jest aż taki problem.
Czy ktoś borykał się z takim problemem?
Lepiej zachować się racjonalnie i ciągnąć kierunek a w weekendy i wieczorowo poprawiać tę maturę żeby było jakieś zabezpeczenie? Piszcie co myślicie
Pozdrawiam.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury, rzucić czy zostać

Post autor: fenytoina »

Skoro już próbowałeś studiować i poprawiać jednocześnie i nic z tego nie wyszło, to może lepiej skupić się tylko na poprawkach? Stoma jest tego warta, ludzie zaczynają z gorszą obsuwą niż 3 lata xd zwłaszcza że mówisz że masz plan na ostatnie 2 lata.
Loket
Posty: 16
Rejestracja: 14 sie 2018, o 13:02

Re: Poprawa matury, rzucić czy zostać

Post autor: Loket »

Wiesz co, to będzie obsuwka 2 lat chyba z tego co liczę hahhah, jesteś teraz na stomie?
Najgorsze raczej byłoby to że po nie udanej próbie moja pewność siebie może spaść do zera i nie mam pojęcia na jakie studia mógłbym iść, bo jednak po farmie robota jest a po fizjo i kursach coś prywantego mogę zdziałać.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Poprawa matury, rzucić czy zostać

Post autor: fenytoina »

Po prostu myślę, że jeśli już próbowałeś studiować i poprawiać jednocześnie i nic z tego nie wyszło, to marne są szanse, że tym razem ci się uda. No chyba że widzisz po sobie, że nie dałeś z siebie 100 % i tym razem masz lepszy punkt wyjścia i większą wiedzę niż rok temu.
Nikt ci nie powie, jak się poukłada, ani które wyjście będzie lepsze, bo przecież nie znamy twojego tempa nauki ani czy tym razem dasz radę to pogodzić. Natomiast myślę, że jeśli chcesz iść na stomę, to lepiej się skupić tylko na jednej rzeczy, bo to fajny zawód jest. Znam kilku zawiedzionych farmaceutów i kilku fizjo, którzy nie chcą pracować w zawodzie, bo im to nie odpowiada. Także lepiej przemyśl dobrze, w którym zawodzie się widzisz i się skup na jednym, a porządnie.
Loket
Posty: 16
Rejestracja: 14 sie 2018, o 13:02

Re: Poprawa matury, rzucić czy zostać

Post autor: Loket »

Bardzo dziękuję za opinię, wiem że jestem z tym sam bo nikt za mnie decyzji nie podejmie. Myślę że do świąt zostane tutaj i poprostu będe cisnąć zadania wieczorami i weekendami a na studiach aby przelecieć bo mam 2 tylko 2 egzaminy w sesji zimowej i jeden w letniej także do ogarnięcia. Muszę przygotować mentalnie rodziców na decyzję bo jednak to oni mnie utrzymują.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Poprawa matury, rzucić czy zostać

Post autor: alex123123 »

Zastanów się, czy lubiłbyś stać na nogach po 12 godzin i sprzedawać to co właściciel każe w aptece na target. Właśnie się przekwalifikowuję z tego ohydnego zawodu i nie polecam farmacji w Polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości