Weterynarz - jak wygląda rynek pracy?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Mademoiselle22
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2013, o 15:52

Weterynarz - jak wygląda rynek pracy?

Post autor: Mademoiselle22 »

Hej,
obecnie jestem na etapie wybierania kierunku studiów. Waham się między weterynarią a lekarskim. Nie chcę pytać Was w tej kwestii o radę, gdyż wszystko i tak sprowadza się do kwestii: weterynaria - powołanie, lekarski - pewna praca, zarobki etc.
Kwestią, przez którą się waham jest rynek pracy weterynarzy, a mianowicie przeciążenie go nimi. Chciałabym się zapytać o Wasze doświadczenia z tym tematem, czy rzeczywiście jest tak ciężko o przyzwoitą pracę po studiach (nawet jeśli w ich trakcie się nie obijało, tylko szukało, chodziło na praktyki).
Tak na marginesie, co można robić po specjalizacji ze zwierząt nieudomowianych? Tzn. co taka praca obejmuje? Szczepienie lisów na wściekliznę? Leczenie saren i dzików? Czy ma się praktykę, gdzie przychodzą właściciele z nietypowymi zwierzętami?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Weterynarz - jak wygląda rynek pracy?

Post autor: Ines1993 »

Jeszcze nie wiem, jak jest z pracą po studiach, bo wciąż studiuję, ale z opowieści znajomych, którzy niedawno skończyli studia - pracę da się znaleźć, ale główna kwestia, która boli po takich studiach - zarobki (bez tak pięknych perspektyw zarabiania dużo, jak po medycynie i specjalizacji).
Po specjalizacji z nieudomowionych - jest to dość szeroka specjalizacja, u nas w Polsce przydatna lekarzom chcącym zająć się dzikimi zwierzętami, zwierzętami w zoo, a także egzotycznymi pacjentami prywatnych lecznic dla małych zwierząt (i tu chyba pracuje większość osób robiących tą specjalizację). Nie jest ona konieczna, aby w ogóle móc przyjmować takich pacjentów, ale wiadomo - poszerzenie horyzontów, no i specjalista chorób zwierząt nieudomowionych na pieczątce, czy stronie lecznicy też przyciągnie klientów.
domidomi
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2018, o 11:11

Re: Weterynarz - jak wygląda rynek pracy?

Post autor: domidomi »

Chyba zawsze jest zapotrzebowanie na lekarza weterynarii, wiec o prace nie bedziesz musiala sie martwic. Tym bardziej ze interesuje cie specjalizacja dot. zwierzat nieudomowionych. Pamietaj, ze lekarz weterynarii oprocz leczenia zwierzat moze tez zajmowac sie kontrolą chorob odzwierzecych czy zywnosci odzwierzęcej.
wilczyca92
Posty: 9
Rejestracja: 7 lis 2018, o 10:46

Re: Weterynarz - jak wygląda rynek pracy?

Post autor: wilczyca92 »

Nie dziwie sie, ze czasem na tych studiach przychodzi moment zwatpienia i jest ciezko przebrnac przez kolejne semestry. Ja to i tak podziwiam osoby, ktore decyduja sie na weterynarie. Ogrom nauki, pracy, szkoleń, a przede wszystkim- obowiazkow w wykonywanym zawodzie!
Awatar użytkownika
reichertrodger
Posty: 4
Rejestracja: 9 lis 2019, o 21:26

Re: Weterynarz - jak wygląda rynek pracy?

Post autor: reichertrodger »

Czy weterynarz może się zajmować jamą ustną psa, być takim jego dentystą? Bo znalazłam niedawno taki link [mod] a jeszcze nigdy się z takim czymś nie spotkałam dlatego nie wiem czy to dobry zabieg. Ktoś może o tym słyszał i może polecić? Będę wdzięczna za każdą informację :)
Neska
Posty: 2
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:27

Re: Weterynarz - jak wygląda rynek pracy?

Post autor: Neska »

Pewnie ! Ja z moim psiakiem bylam na zabiegu stomatologicznym, zabieg wykonany bez zarzutów opieka i podejscie do pieska super!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość