Studia po biol-pol-ang

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Nyna_24
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2019, o 10:03

Studia po biol-pol-ang

Post autor: Nyna_24 »

Dzień dobry!
Jestem w pierwszej klasie liceum na profilu biol-pol-ang. Wiem, że najpopularniejsze kierunki po tym profilu to psychologia i fizjoterapia, jednak to nie do końca dla mnie. Zastanawiam się, czy po takim profilu mogę iść na studia typowo medyczne? Interesuje mnie specjalizacja patologa i chciałabym dowiedzieć się, czy powinnam zmienić profil na biol-chem, by móc iść na studia z tym związane. Nie chcę tego robić, gdyż chemia nie jest przedmiotem, który chciałabym rozszerzać. Również nie chcę rezygnować z rozszerzonego polskiego, ponieważ interesują mnie także kierunki typu filologia czy edytorstwo, nie wykluczam też pedagogiki.
Czy mogę iść na studia medyczne po napisaniu podstawowej matury z chemii?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia po biol-pol-ang

Post autor: James Bond »

W sumie nie rozumiem posta.
Jak chcesz być patologiem, to jak chcesz się dostać z podstawową chemią? Jeśli chodzi o patologa, który jest związany z sądówką to Chemia rozszerzona musi być napisana. Jesteś w 1 liceum niczego nie zmieniaj., bo i język Ci się przyda. Ucz się chemii bio od początku systematycznie. Do matury dużo czasu. Więc zdążysz że wszystkich. 3 lata też wystarczy, by napisać rozszerzony polski to kwestia przeczytania kanonu lektur.
Ale bez sensu myśleć o kierunkach medycznych i filologii polskiej. Albo to, albo to. Wybieraj.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość