Jak zmienić tryb stacjo-niestacjo?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
beznazwy123
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2019, o 13:22

Jak zmienić tryb stacjo-niestacjo?

Post autor: beznazwy123 »

Mam pewien problem i chciałbym zasięgnąć jakiś opinii różnych ludzi.
Studiuję na kierunku lekarskim na uczelni trzyprzedmiotowej. W trybie niestacjonarnym. Jestem już na wyższym roku. Kilka lat temu jak szedłem na studia brakowało mi kilku punktów do studiów stacjonarnych na uczelni dwuprzedmiotowej. Obecne progi punktowe są nieco niższe i okazało się, że na uczelni dwuprzedmiotowej byłbym na studiach stacjonarnych.
Zależy na tym, żeby nie płacić za studia skoro pojawiła się taka możliwość. Nie jestem osobą, która tak duże pieniądze zdobywa za pstryknieciem palcami, wolałbym nie musieć. I w związku z tym mam pytanie jak mogę to zrobić? Sytuacje komplikuje mi moja trzyprzedmiotowa uczelnia. Na niej tryb stacjonarny nie wchodzi w grę z uwagi na zbyt słabo zdany trzeci przedmiot. Jest on zdany ale nie oszukujmy się nie na 80-90% jak mają to moi koledzy studiujący w trybie stacjonarnym. Poprawa matury nie wchodzi w grę, gdyż musiałbym poprawiać właśnie ten trzeci przedmiot- matematykę/fizykę z których nie jestem dobry. Ponadto studiując jest to cięzkie to zrealizowania, a ja też wyszedłem z wprawy przez te kilka lat w zadaniach maturalnych.
Orientowałem się trochę na uczelniach jakby to wyglądało i wiem że muszę się zarekrutować przez system rekrutacji w lecie i dostać na tryb stacjonarny. A później napisać do dziekana o zaliczenie przedmiotów już ukończonych i wpisanie na wyższy rok niż 1. No i ok. Ale nadal będzie to uczelnia dwuprzedmiotowa.
W związku z tym mam do Was pytanie, bo może ktoś się orientuje. Załóżmy taką sytuację, dostałem się na dwuprzedmiotową uczelnie czyli inną niż moja i napisałem podanie do tamtejszego dziekana, wszystko ładnie pięknie załatwione i dostałem wpis na wyższy rok, czy nawet na ten sam na którym jestem obecnie (jestem w stanie poświęcić rok dla niepłacenia). Czy jest taka opcja że po zakończonym takim procesie przenieść się na zasadzie przenoszenia (bez rekrutacji) z powrotem na moją uczelnie? Wówczas będąc tam na studiach stacjonarnych przenosiłbym się poprzez przenoszenie za zgodą dziekana na obecną uczelnie również na tryb stacjonarny. Czy musiałbym zostać na tamtej uczelni na którą się dostanę?
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Jak zmienić tryb stacjo-niestacjo?

Post autor: TanksAreAwesome »

beznazwy123 pisze:
30 gru 2019, o 13:46
Załóżmy taką sytuację, dostałem się na dwuprzedmiotową uczelnie czyli inną niż moja i napisałem podanie do tamtejszego dziekana, wszystko ładnie pięknie załatwione i dostałem wpis na wyższy rok, czy nawet na ten sam na którym jestem obecnie (jestem w stanie poświęcić rok dla niepłacenia).
Czasami może to być nawet niżej niż tylko rok w dół. Nie wiem, na którym roku jesteś, ale zastanów się, czy ma sens tracenie kolejnych lat, bo studia nie są krótkie. Katowice robią na przykład wielki problem z anatomią, więc hipotetycznie mogłoby dojść do sytuacji, gdzie masz przepisane wszytko oprócz niej i co wtedy? Robisz tylko anatomię przez rok?
beznazwy123 pisze:
30 gru 2019, o 13:46
Czy jest taka opcja że po zakończonym takim procesie przenieść się na zasadzie przenoszenia (bez rekrutacji) z powrotem na moją uczelnie? Wówczas będąc tam na studiach stacjonarnych przenosiłbym się poprzez przenoszenie za zgodą dziekana na obecną uczelnie również na tryb stacjonarny. Czy musiałbym zostać na tamtej uczelni na którą się dostanę?
Przeniesienie jest możliwe, ale dopiero po roku. Nawet jeżeli dostałbyś się z pierwszej listy, czyli na początku lipca, musisz jeszcze czekać na wpis i na dokumenty, więc uciekłby Ci termin złożenia podania o przeniesienie na inną uczelnię, które też trzeba dostarczyć w zależności od uczelni do sierpnia maks.
I w sumie nie wiem, czy to jest fizycznie możliwe, bo od razu po rekrutacji byłbyś na początku 1 roku. Przedmioty byś miał przepisane dopiero w październiku i wtedy też by się pojawiła decyzja dziekana, na którym roku ostatecznie lądujesz.
beznazwy123
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2019, o 13:22

Re: Jak zmienić tryb stacjo-niestacjo?

Post autor: beznazwy123 »

Wolę mieć mimo wszystko kasę za studia w kieszeni niż wybulić za nie do końca.
TanksAreAwesome pisze:
3 sty 2020, o 23:09

Przeniesienie jest możliwe, ale dopiero po roku.
A orientujesz się może w takiej sytuacji jakby sie dostać na dwuprzedmiotową uczelnie i od razu na początku października złożyć podanie o urlop dziekański, a po roku z wrócić z powrotem na trzyprzedmiotową?
Czas ma dla mnie tutaj mniejsze znaczenie niż pieniądze.

Albo czy orientujesz się może czy na trzyprzedmiotowej uczelni jest inny sposób bycia na studiach stacjonarnych niż rekrutacja i dostanie się w niej?
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Jak zmienić tryb stacjo-niestacjo?

Post autor: Hektor1995 »

Dużo zależy od uczelni na jakieś studiujesz. Na niektórych musisz się dostać w rekrutacji żeby Cię przenieśli.
Mogą Ci nie przepisać części przedmiotów itp.
Lekarski sezon VI CMUJ
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Jak zmienić tryb stacjo-niestacjo?

Post autor: TanksAreAwesome »

beznazwy123 pisze:
8 sty 2020, o 12:18
A orientujesz się może w takiej sytuacji jakby sie dostać na dwuprzedmiotową uczelnie i od razu na początku października złożyć podanie o urlop dziekański, a po roku z wrócić z powrotem na trzyprzedmiotową?
Nie mam pojęcia niestety. Niczego takiego nigdy nie załatwiałam.
beznazwy123 pisze:
8 sty 2020, o 12:18
Albo czy orientujesz się może czy na trzyprzedmiotowej uczelni jest inny sposób bycia na studiach stacjonarnych niż rekrutacja i dostanie się w niej?
Tak jak już napisał przedmówca - wszystko zależy od uczelni, ale w zdecydowanej większości musisz się zarekrutować na 1 rok.
Czasami na tej samej uczelni przenoszą jeszcze za średnią ocen. Swego czasu (nie wiem, czy nadal) w Zielonej Górze chcieli średnią 4.8 i witamy na stacjo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości