Poprawa matury, kierunek lekarski

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
kumagoro
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, o 21:50

Poprawa matury, kierunek lekarski

Post autor: kumagoro »

Hej. Aktualnie kończę studia informatyczne, jednakże czuję, że minąłem się z powołaniem. Przez całe liceum byłem na profilu biol-chem, ale w ostatnie lata spanikowałem ze względu na brak przygotowania do biologii. Żałuję, że nie podjąłem medycyny, pomimo pokładania nadziei przez nauczycielki we mnie przez pierwsze lata uczęszczania do liceum. Miałem problemy w rodzinie i jeszcze wtedy nie potrafiłem konkretnie władać emocjami i wzięło to nade mną górę, której po prostu nie mogłem opanować. Zaraz kończę studia, tj. za rok.

Postanowiłem poprawiać maturę i iść na medycynę, bo czuję, że to było moje powołanie. Przez całe liceum czułem, ubolewałem przez studia i ubolewam do dnia dzisiejszego. Zastanawiam się, czy nie poprawić matury, a wiadomość o kolegach i koleżankach którzy poprawiali i dostali się na medycynę trochę rozjaśnia moją drogę.

Jednakże na wstępie kilka pytań, bo nie jestem w stu procentach przekonany.

Na maturze nie pisałem biologii, bo bałem się podejmować rozszerzenie przy znikomym przygotowaniu. Pisałem rozszerzenie z chemii. Mogę w takim razie pisać na poprawie rozszerzenie z biologii, to znaczy, czy mogę podjąć się pisania go pierwszy raz, pomimo, że wcześniej za pierwszym go nie pisałem? W internecie znalazłem sporo informacji, że tak, ale może jest ktoś tutaj kto w latach ubiegłych, albo nawet w tym roku ma zamiar pisać poprawę i się wypowie.

Kolejnym pytaniem jest czas na przygotowanie się. Wyznaczyłem sobie rok. Z obu przedmiotów. Chociaż z materiału z liceum pamiętam tylko przebłyski, zatem będzie to nauka od początku. Teraz mam sesję i mam zamiar wziąć korepetytora po niej. Do wakacji mam zamiar poświęcać dziennie różnie, od 2 godzin, do 4 godzin nauki na oba przedmioty. Wakacje przeznaczam całkowicie na naukę biologii i chemii i to będzie po 8+ godzin dziennie. Dlatego też pytanie do was - myślicie, że osiągnięcie wyników na maturze które będą wokół 84%+ jest możliwe w rok? No, trochę ponad rok, bo jakby nie patrzeć, to półtora.

Dzięki za odpowiedź i liczę, że coś mi poradzicie/polecicie na moją drogę :)
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury, kierunek lekarski

Post autor: James Bond »

Siema
1.Możesz pisać biologie, nawet jeśli się nie podałeś jej pisania za 1 razem.
2.Jesli 1-szy raz biologia to nie będziesz musiał za nią płacić.
3 jeśli wygospodarujesz po 2h dziennie na bio/chem, oraz 8h w wakacje, to materiał skończysz w 4/5 miesięcy? Masz przed sobą 1,5 roku.
4. Jak masz okazję mieć korepetycje, to idź na nie!
5. Powodzenia ;)
Awatar użytkownika
kumagoro
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, o 21:50

Re: Poprawa matury, kierunek lekarski

Post autor: kumagoro »

Hej. Dzięki wielkie za odpowiedź - a powiedz mi, co z chemią, jeżeli pisałem ją w 1 terminie i teraz będę ją poprawiał? Też jest to bezpłatne? Z tego co słyszałem, to płaci się dopiero za 2 poprawką. Prawda to?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Poprawa matury, kierunek lekarski

Post autor: James Bond »

Tak. Jeśli będziesz poprawiać 2x to płacisz. Jeśli piszesz poprawkę 1x to nie płacisz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości