Czy moja matura z biologi nadal ma sens? Ciężki styczeń.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Antracyt
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2017, o 21:36

Czy moja matura z biologi nadal ma sens? Ciężki styczeń.

Post autor: Antracyt »

Hej,
potrzebuję porady, bo nie mam wśród znajomych nikogo, kto chce zdać biologie na wysoki wynik.
Czy wy też macie ciężki styczeń? Zastanawiam się aktualnie, czy moja praca ma sens, bo od drugiej klasy przygotowuję się do matury z biologi, materiał mam powtórzony kilkakrotnie, codziennie robię matury, aż nawet już nie mam jakich robić, a moje wyniki są ciągle w zakresie 60-75%. Uczę się 7 dni w tygodniu od 5 miesięcy, a nie widzę progresu. Czy wy też macie podobnie, więc nie jest tak źle? Czy już warto jednak poszukać czegoś innego niż medycyna?
Mam już wrażenie, że jeśli do tej pory nie nauczyłam się myślenia pod klucz, to w 3 miesiące i tak nie zdążę.

(Chemię także zdaję, ale tu nie mam problemu. Tam nie ma wstrzelania się w "co autor DOKŁADNIE miał ma myśli")
alveoli
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2020, o 08:44

Re: Czy moja matura z biologi nadal ma sens? Ciężki styczeń.

Post autor: alveoli »

też miałam zastój, matury z bio pisałam 70-75%, a potem nagle ok.90%- podobnie jak Ty, było to w okolicach stycznia. co zrobiłam? drukowałam sobie z biologhelp zadania, czytałam pytania i odpowiedzi i przepisywałam te odpowiedzi po prostu (mówiłam sobie mniej więcej w myślach o co mi chodzi w tym zadaniu, ale potem po prostu przepisywałam odpowiedź). dla mnie to był dobry sposób na wyrobienie sobie sposobu odpowiedzi, bo skoro tyle razy już powtórzony masz materiał, to teraz warto skupić się na pisaniu. i jeszcze jedno: przynajmniej 1 dzień odpoczynku w tygodniu od tego wszystkiego- wtedy to się ułoży, a twój organizm się trochę zregeneruje. trzymam kciuki i powodzenia!
Antracyt
Posty: 10
Rejestracja: 4 paź 2017, o 21:36

Re: Czy moja matura z biologi nadal ma sens? Ciężki styczeń.

Post autor: Antracyt »

Dziękuję bardzo, może jeszcze nie wszystko stracone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości