49 Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Eksperymentator
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2019, o 20:49

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: Eksperymentator »

Kurcza też wziołem koewolucje... :o a z tym plazmidem to wziołem a2 xD czysty strzał, może celny :cry: , a wiecie może jak powinno być z tą święconą wodą ??? :shock:
Delarge
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2019, o 14:33

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: Delarge »

I jak tam punkty? Czterdzieści i cztery! Ale nie wiem, czemu z tą konwergencją uznali że źle :<
BiOlOżKa28
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2019, o 21:21

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: BiOlOżKa28 »

U mn wychodzi 50pkt, chociaż nie jestem do końca zadowolona, szczególnie że po takim pobieżnym sprawdzeniu jakoś zupełnie inne zadania mam źle niż myślałam XDD
winniczek12345
Posty: 8
Rejestracja: 3 lut 2020, o 12:20

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: winniczek12345 »

U mnie 41 pkt, czyli tak jak myślałem, no cóż mogło byc lepiej, ale i tak uważam, że był trudny i nawet jak nie przejdę- nie ma tragedii.A jak myślicie., jaki może być ten próg? Macie jakięś info od innych czy tam orientację, jak pisali ludzie w szkołach? Bo u mnie to w sumie pisałem tyko ja i nic nwm
Wiktoria0404
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2020, o 21:57

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: Wiktoria0404 »

U mnie wychodzi na tę chwilę 45 punktów i w sumie nie wiem czy jeszcze jest cień szansy żeby przejść z takim wynikiem ( chociaż była dosyć trudna i uważam ze więcej zależało tu od szczęścia niż faktycznej wiedzy )
oksydan
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2020, o 21:27

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: oksydan »

Ja naliczyłem sobie 44 punkty. W wielu tegorocznych olimpiadach przedmiotowych progi były wyjątkowo niskie (może to dlatego, że rocznik 2001 jest słaby?). Ponadto, zadania z etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej były trudniejsze niż zwykle. Można więc się spodziewać, że próg spadnie nawet do 40 punktów. Nadmienię, że w zeszłych latach progi wynosiły odpowiednio 45, 44 i 43 punkt. Wprawdzie w według nowego regulaminu do finału kwalifikuje się mniej osób (70, a wcześniej 90), jednak jeśli będzie wiele wyników ex aequo, nie wpłynie to na próg, a nawet jeśli, to podwyższy go tylko o jeden punkt.
Najlepiej, żeby wszyscy mieli wynik ex aequo, tak aby do finału dostało się 500 osób. To dopiero sprawi problem organizatorom, tak okrutnie nas traktującym. Przecież nie dopuścić Olimpijczyka do finału to prawie tak, jakby go zabić... albo nawet gorzej! Na świecie, jednak już nie dla świata...
Nie bez powodu na części laboratoryjnej Olimpiady Chemicznej nie dają żadnych niebezpiecznych odczynników. Boją się, że uczestnik po nieudanej części teoretycznej (która odbywa się dzień wcześniej) będzie chciał sobie odebrać życie. Już nieraz to się zdarzyło (oczywiście rząd we współpracy z obcymi i Hitlerem zamieszkującym Księżyc wszystko sprawnie zatuszowali).
Delarge
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2019, o 14:33

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: Delarge »

Jak tam? Wtf z tym progiem w tym roku .-.
Awatar użytkownika
Eksperymentator
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2019, o 20:49

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: Eksperymentator »

Nooo, ale tego się spodziwałem. Wiecie może co zrobić z tą pracą badawczą, jakieś sugestie ??? P.S. może za rok się uda.
BiOlOżKa28
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2019, o 21:21

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: BiOlOżKa28 »

Dobra może powinien być do tego osobny wątek, ale czy tylko ja jestem załamana odwołaniem centralki mimo tytułu finalisty? Jakos miałam ochotę jechać i spróbować się w tych pracowniach... :beczy:
zea mays
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2020, o 21:42

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: zea mays »

Ja również jestem załamana, bo uważam, że pomimo tej epidemii możnaby ocenić nasze prace badawcze i dodać do punktów z okręgowego i wyłonić tych 25 laureatów, niech ktoś skorzysta z tego. A może można się jeszcze odwoływać i drążyć ten temat?
BiOlOżKa28
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2019, o 21:21

Re: 49 Olimpiada Biologiczna

Post autor: BiOlOżKa28 »

Kod: Zaznacz cały

petycjeonline.com/wylonmy_laureatow
Z tego co widzę to zaczyna się coś dziać w tej sprawie, także jeśli ktoś chętny to zapraszam do podpisania :!:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość