Larwa Reduvius personatus

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
christmas_slorg

Larwa Reduvius personatus

Post autor: christmas_slorg »

Bardzo dziwny robak, który chodził mi od dłuższego czasu po suficie, później pojawił się na ścianie. Złapałem go na moment i jest... przerażający.

Wygląda cały jakby składał się z kurzu. Długość, rozmiar, kształt, jak jakieś te typowe robaki używane przez wędkarzy. Na końcu, z przodu, ma mały otwór, z którego, gdy nikogo nie ma w pobliżu, wychodzi półprzezroczysty "czułek", a na jego końcu dziwna, czarna główka.
Awatar użytkownika
Dildano
Posty: 31
Rejestracja: 6 cze 2019, o 06:07

Re: Robak w domu, Wielkopolska

Post autor: Dildano »

Larwy moli spożywczych?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Robak w domu, Wielkopolska

Post autor: karteczka88 »

To pewnie larwa Reduvius personatus.
Larwa bardzo charakterystyczna, pokryta włoskami, do których lepią się cząstki kurzu, ziarenka piasku, trociny i inne drobinki, które znajduje na swej drodze.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
christmas_slorg

Re: Larwa Reduvius personatus

Post autor: christmas_slorg »

Wrzuciłbym już dawno temu zdjęcia, ale nie można ich dodać tutaj, a tylko na zewnętrznych hostingach, a admin takie kasuje. Mam ich bardzo dużo, choć w dość marnej jakości.

Zgadza się z opisem tych Reduviusów personatusów (nie jestem pewien, czy tak się to odmienia, jeśli nie, to sorry :D), z tym, że ten cudak jest dużo mniejszy niż to co na zdjęciach w googlu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości