Kamery usb i obiektyw, do obserwacji obiektów o średnicy 16 um

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
tryptofan91
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2020, o 12:19

Kamery usb i obiektyw, do obserwacji obiektów o średnicy 16 um

Post autor: tryptofan91 »

Cześć,

szukam pomocy w dobraniu kamery usb i obiektywu, do obserwowania kropli atramentu wydostających się z głowicy drukującej (ink jet). Przykładowe zdjęcie "z neta" takiego obrazu kropli znajdziecie załączniku nr 1, interesuje mnie uzyskanie dokładnie takiej jakości obrazu przy założeniu, że krople mają średnicę 16 um oraz ogniskowa jest oddalona o min. 40 mm od końca obiektywu.

Krople wydostające się z głowicy drukującej mają stosunkowo dużą prędkość kilku m/s ale obserwacja takich kropli prowadzona jest najczęściej ze stroboskopowym oświetleniem z drugiej strony kropli, pozwala to zawiesić krople w powietrzu, schemat takiego zestawu znajdziecie w załączniku nr 2. Kamera w takim przypadku nie musi być szybka wystarczy 30 FPS.

Posiadam aktualnie kamerę IDS UI-3360CP-M-GL Rev.2 ze złączem C, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Szukam tutaj pomocy ponieważ jestem zielony w optyce, każda wasza sugestia lub propozycja będzie dla mnie na wagę złota. Jeśli mój temat założyłem w złym miejscu to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam
tryptofan91
Załączniki
Załącznik nr 2
Załącznik nr 2
Załącznik nr 1
Załącznik nr 1
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości