Mikroskop MS uzupełnieniu stolika

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Mikroskop MS uzupełnieniu stolika

Post autor: jarud »

Kupiłem kilka dni temu czarny mikroskop MS na all. Opis nie był zachęcający, ale mikroskop, nawet uszkodzony, plus lampa LM 16, plus zasilacz, plus skrzynia w niezłym stanie, wszystko za 200 zł.... Nikogo to nie interesowało, więc kupiłem i nawet dało się naprawić. Niestety brakuje jednej części na stoliku. Stolik jest taki jak na MB30 i ML. Jeżęli ktoś ma taki stolik, nawet b. zniszczony, lub samą część, chętnie kupię. Oczywiście chodzi o to, aby było w miarę tanio. Na OLX jakiś desperat proponuje taki stolik za 250 zł, czyli drożej, niż kosztował mnie cały mikroskop z dodatkami. Nie o to nam chodzi, towarzysze. Może niezawodny Bogusław coś poradzi ?
Pan Piotruś nie daje ostatnio znaku życia. Czyżby zabrał najcenniejsze okazy mikroskopów i zakopał się gdzieś w dziczy z obawy przed koronawirusem?

Poszukiwana część
foto.JPG
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop MS uzupełnieniu stolika

Post autor: Boguslaw »

Niestety jestem na wyjeździe i przyszłym tygodniu się odezwę.
W zdecydowanie zdecydowanej większości mam kompletne mikroskopy ze stolikami.
Jednak pamiętam, że kiedyś kupiłem garstkę "szpeju" i coś tam podobnego było, ale wizualnie i pamięciowo nic więcej na razie na napiszę.
Natomiast mam pytanie, co w tym Twoim elemencie z łapkami jest nie tak?
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Mikroskop MS uzupełnieniu stolika

Post autor: jarud »

Po prostu go brakuje :/ .
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop MS uzupełnieniu stolika

Post autor: Boguslaw »

OK, cierpliwości :-)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop MS uzupełnieniu stolika

Post autor: Boguslaw »

Niestety (dla Ciebie), ale w graciarni mam tylko ten element (na foto) od nasadki krzyżowej MB 30 i pochodnych :-(

Natomiast przez przeglądanie graciarni zobaczyłem, w tym kupionym "szpeju", mam nasadkę krzyżową NK4 do stolika obrotowo-polaryzacyjnego SO5. A to jak się okazuje bardzo rzadki element :-)
Załączniki
Łapka stolika krzyżowego MB 30.jpg
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Mikroskop MS uzupełnieniu stolika

Post autor: jarud »

No trudno. Zapoluję na jakiegoś grata. I tak nie mam nic innego do roboty. Dziękuję, że pamiętałeś i sprawdziłeś swe zapasy :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość