Milimetrowe robaczki na parapecie

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
sparta334
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2010, o 15:37

Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: sparta334 »

Witam otóż na moim parapecie w domu chodzą takie bardzo małe robaczki gdzieś około milimetra za każdym razem jak je sprzątnę znowu się pojawiają myślę że są one z grupy roztoczy które mają do 2 mm.
Prawdopodobnie biorą się z dworu błagam was powiedzcie co to jest konkretna nazwa lub jak się ich pozbyć nawet już oblałem je dezodorantem, sprayem na komary i szkodniki i dalej żyją znowu ich jest pełno.
Jak zły dział to bardzo przepraszam nie wiedziałem w którym umieścić.
sparta334
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2010, o 15:37

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: sparta334 »

Dodam że kiedy włożyłem pod szkiełko to nie chcąco trochę to zgniotłem
I jak by z brzucha wyleciała larwa bardzo ciężko to wytłumaczyć ale.
Zrobiłem zdjęcia co prawda aparatem zwykłym ale zawsze coś dodam linki

Nie wiem czemu tak mocno powiększone jak dodałem te zdjęcia przy tym pierwszym zdjęciu powinniście widzieć jak by larwę.,
Ja się nie znam czekam dalejna wasze opinie
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: Wodnik07 »

Hej - fotka nie wiele wyjaśnia. co do tych robaczków to podam moją propozycje.
Robaczek z tego co widzę jest biały i podłużny - piszesz, że łarzą po parapecie, więc to chyba nie larwy.
więc może to Skoczogonki (Collembola)

Często pojawiają się w ziemi w doniczkach z kwiatami - ale nie zaliczyłbym ich do szkodników. Chodź niektórym przeszkadza sam fakt ich istnienia. Ale jeśli o zdrowie i życie chodzi to możesz być bezpieczny/a.

Jeśli to nie to, to postaraj się może jakoś je opisać czy coś.
A jeśli to one to jako pocieszenie dodam, że często są hodowane jako karmówka dla zwierząt terrariowych i na allegro kolonie za 10zł można kupić ^^ więc nawet biznes rozkręcić można ^^
I nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Pozdrawiam
sparta334
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2010, o 15:37

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: sparta334 »

Niestety to nie to może zrobię zdjęcię robaczka 1mm z aparatu w trybie supermacro chociaż wątpię czy wyjdzie.
To jak by pajęczak

Coś podobnego do tego ( troszkę mniejsze )
Jak by ktoś podał nazwę tego zwierzaczka byłbym bardzo wdzięczny.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: WojtekB »

sparta334 pisze:Niestety to nie to może zrobię zdjęcię robaczka 1mm z aparatu w trybie supermacro chociaż wątpię czy wyjdzie.
To jak by pajęczak

Coś podobnego do tego ( troszkę mniejsze )
Jak by ktoś podał nazwę tego zwierzaczka byłbym bardzo wdzięczny.
Na tym zdjęci, co teraz wrzuciłeś, jest to najprawdopodobniej roztocz - lądzień czerwonatka (Trombidium holosericeum). Gatunków roztoczy jest cała masa, więc jednoznacznie nie da się określić co to za gatunek. Mnie zawsze intrygowały też małe, czerwone robaczki", które w dość sporej liczbie podczas lata widuję na schodach przed domem i na parapecie
sparta334
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2010, o 15:37

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: sparta334 »

To bardzo podobne to tych robaczków ale one są trochę mniejsze nawet chyba nie mają 1 mm więc to nie te chociaż są bardzo podobne.
Chciałem to zobaczyć pod mikroskopem ( jak już mówiłem ) i nie chcąco
rozgniotłem to szkiełkiem nakrywkowym ale powiedziałem se co tam i patrze patrze pow 400x i jak by w brzuszku tego pajęczaka była larwa ( zaraz dodam ponownie zdjęcia w 100% lepszej jakości )
To przecież nie skacze nie lata to skąd jest to na parapecie ( pełno ) możliwe że przez zime przeżyły jakieś kokony lub jeden taki pajęczak ? I jest już ich pełno chyba setka muszę ciągle je zabijać ale dodam że pod noc jest ich mniej.
Powiem jeszcze że takie małe czerwone robaczki zawsze widziałem na cegłach.

To wypłyneło z brzuszka tego roztocza
Bardzo proszę o opinie innych może ktoś miał z tym problem i wie co to jest zna dokładną nazwę
Pozdrawiam czekam na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: karteczka88 »

Może to lądzień? Trombidium sp.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Dagma3003
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2020, o 14:45

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: Dagma3003 »

Cześć,
Podepnę się pod temat posiadam przy oknie mikroskopijne robaczki ciemnobrązowe mają jakieś czułki dodam, że nie trzymam nic na parapecie są w 3 pomieszczeniach salon pokój i okno balkonowe w kuchni nie ma ich.
Maja może Max 0,5mm ciężko nawet dostrzec jak wyglądają widzę ze te odnóża są lekko pomarańczowe.
jjagoda88
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, o 10:28

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: jjagoda88 »

Podłączam się pod temat. Teraz wyległy mi się małe robaczki są mniejsze niż milimetr i mają pomarańczowe nóżki. Obsiadły mi parapet przy tarasie, łażą po szybie elewacji i wchodzą do domu szczelinami w oknie. W ramię okiennej jest ich sporo. Zaznaczę ze lubią południową stronę domu. Czym to spryskac? Czy to jakiś pajeczak czy inny roztocz? Póki co spryskalam preparatem na przędziorki bo taki miałam w domu. Niektóre padły, te które były bezpośrednio zapryskane. Inne łażą dalej.
Załączniki
Screenshot_20200331_142928_com.android.gallery3d.jpg
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: karteczka88 »

Podobne do ptaszyńca kurzego?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
jjagoda88
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, o 10:28

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: jjagoda88 »

Ptaszyniec raczej to nie jest. Ponoć ciężko to wytępić, tak czytałam na innym forum. Siedzi na elewacji i wchodzi we wszystkie możliwe zakamarki, uszczelki okien. Strach otworzyć okno :beczy: Na domu obok brak tego cholerstwa. Potrzebuje pomocy! Nikt nie wie jak to się nazywa
Jasiek1987
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 14:30

Re: Milimetrowe robaczki na parapecie

Post autor: Jasiek1987 »

Witam,
Posiadam ten sam problem. Nie działają środki ochrony roślin ani takie dla alergików. Czy ktoś ma jakiś sposób ?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości