Nasadka PZO, 1x, trino, szeroki kąt, #0001 - Biolar, MNT... 10?

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka PZO, 1x, trino, szeroki kąt, #0001 - Biolar, MNT... 10?

Post autor: LoginPiotrusia »

eprzemeks pisze:
12 mar 2020, o 17:25
Czy obiektyw 100 w systemie \(\infty\) i ta nasadka pochodzą z tego samego źródła?
TAK, nasadka 1x Trino #0001 oraz obiektyw 100x na infinity #00002 pochodzą z CLO.

Taki prospekt (MOIM ZDANIEM) wskazuje na to, że Biolar CF chyba był wdrożony do produkcji i sprzedaży.
Ciekawe, czy pojawi się na rynku wtórnym...
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nasadka PZO, 1x, trino, szeroki kąt, #0001 - Biolar, MNT... 10?

Post autor: LoginPiotrusia »

planapo pisze:
12 mar 2020, o 18:49
Szli leb w leb z Nikonem...
Szag mnie trafia, gdy myślę o tym, co by było gdyby....
planapo pisze:
12 mar 2020, o 18:49
Te obiektywy wygladaja na nieco inne niz spotykane u nas z rzadka plany - 4/5x i 10x są krótsze niż nam znane.
No właśnie też mi się tak "na oko" wydaje! Ciekawe, jak były opisane.... Plan CF? A może faktycznie to były te na nieskończoność?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nasadka PZO, 1x, trino, szeroki kąt, #0001 - Biolar, MNT... 10?

Post autor: planapo »

Taki prospekt (MOIM ZDANIEM) wskazuje na to, że Biolar CF chyba był wdrożony do produkcji i sprzedaży.
Ciekawe, czy pojawi się na rynku wtórnym...
Z czasem pewnie trafisz jakieś takie unikaty jak ten obiektyw, nasadka czy Unimar... Jak TO znalzles to juz we wszystko wierze :)
LoginPiotrusia pisze:
12 mar 2020, o 21:26
planapo pisze:
12 mar 2020, o 18:49
Szli leb w leb z Nikonem...
Szag mnie trafia, gdy myślę o tym, co by było gdyby....
A kto wie czy nawet nie byli przed, przeciez NIKON CFI powstał w początku lat 90.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Nasadka PZO, 1x, trino, szeroki kąt, #0001 - Biolar, MNT... 10?

Post autor: _Marcin_ »

Kod: Zaznacz cały

inos.pl/pl/oferta-2/103-mikroskop-biolar-sp-o-ultra-szerokim-polu-oraz-najwyzszej-jakosci-odwzorowania
Jest do kupienia w dawnym właśnie CLO gdzie swoje dzieła tworzył prof. Pluta.
Generalnie kiedyś długo rozmawiałem z pewnym Panem tam pracującym i sporo mi opowiedział. Ogólnie konkluzja była taka że to co Pluta opisuje w swojej bibli mikroskopi to mały wycinek z tego co faktycznie tam opracowali i co zostało w formie prototypów i było pokazywane tylko na wystawach na całym świecie. Do produkcji nie weszło raz to bardzo skomplikowane były to urządzenia w produkcji i obsłudze i kosztowne a PZO chyba bez współpracy z innymi potentstami gł. japońskimi raczej nie zaczęło by produkcji. Zresztą w PZO robili chyba też np. dla zeiss jeny jakąś optyke.
Cóż historia tak się potoczyla jak wiemy w czasie transformacji uwalono nie tylko PZO ale też wiele innych zakładów różnych gałęzi przemysłu..
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Nasadka PZO, 1x, trino, szeroki kąt, #0001 - Biolar, MNT... 10?

Post autor: jarud »

Może wiesz ile to cudo koszuje? :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość