Depresja i nerwica

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Monika16

Depresja i nerwica

Post autor: Monika16 »

Czy ktoś wie jak moŻna zapobiec depresji i nerwicy?
To problem, który od dłuŻszego czasu nie daje mi spokoju. Czuję, Że coś jest nie tak, mamdołki i zmienne nastroje, pozatym ciągle jestem w nerwach i byle co wyprowadza mnie z równowagi. DłuŻej tak nie moge Żyć!
A do psychologa nie pójdę, bo juŻ byłam, ale chyba był kiepski, bo nie pomógł mi w niczym.
Czy moŻecie coś polecić?
bagatha

Re: Depresja i nerwica

Post autor: bagatha »

Serdecznie polecam Ci wizyte u psychologa, ale dobrego moze zapytaj osob zaufanych, byc moze ktos zna dobrego. Poza wsparciem rodziny, przyjaciol, taka wizyta potrafi naprawde bardzo pomoc.
Niektorzy polecaja tez zrobienie czegos nowego, odmalowanie pokoju, zmiane nawykow czy wziecie sie za uprawianie nowego sportu. Czyli w sumie odnalezienie radosci w czyms nowym.
Pozdrowienia i nie daj sie!
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Depresja i nerwica

Post autor: Timi »

Nie jestem specjalistą ale z tego co widze to ty prędzej masz nerwice niż Depresje. W Depresji nie ma czegoś takiego jak, nadpogwałtowne ruchy, wściekłość, nadwrażliwość, tylko to są typowe objawy Nerwicy. Depresja wbrew pozorom jest bardzo ciężką chorobą i bardzo trudno z niej wyjść, [potzreba w tedy opieki kogoś bliskiego. A jeśli chodzi o nerwice to sugeruje zmiane otoczenia na jakiś czas, ponieważ jeżeli objawy nie ustępują to nasila to właśnie twoje otoczenia w którym się obecnie znajdujesz, także to jest moje zdanie, ale jak mówie nie jestem w tej dziedzinie ekspertem.
Pozdrawiam
pandeprecha
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2020, o 12:56

Re: Depresja i nerwica

Post autor: pandeprecha »

Nerwica lękowa – przyczyny, objawy, leczenie. Nerwica lękowa staje się powoli coraz częstszą przyczyną wizyt w gabinetach psychiatrycznych i psychologicznych. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w raporcie z 2016 roku podaje, że w samej tylko Europie ponad 38% mieszańców podjęło leczenie najczęściej z powodu zaburzeń lękowych i nastroju. W Polsce, największy przyrost, aż 24% odnosi się do zaburzeń nerwicowych, które Polacy uważają za główne przyczyny utraconego zdrowia.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Depresja i nerwica

Post autor: James Bond »

A tak szczerze powiedziawszy, to średnio pomaga w takich sprawach psycholog, czy też może nie pomaga. Dobrze jest porozmawiać, bo człowiekowi wówczas lżej jak się wygada to normalne.
Rozstała się że mną dziewczyna, bardzo ciężko znioslem okres rozpaczy mimo że jestem facetem. I zaczerpnąłem porad psychologa, i tylko trochę mi pomogło. Może trafiłem na średniego psychologa, może doświadczony psycholog pomaga lepiej.
A co do Twojej depresji i nerwów, to może taki okres teraz jest dlatego masz takie natręctwa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości