[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
tpragski
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2016, o 00:42

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: tpragski »

Genetic Pro Trino.

Jest wersja bino z akumulatorem, co by mnie nawet cieszyło - w sezonie żyję w przyczepie i mam limit na prąd. Kiedy będzie czas na pracę przy mikroskopie, jak nie wtedy, gdy prąd się skończy : )
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Różnica w cenie między chińskim bino a trino jest niewielka, dlatego radzę trino. To jedyny sens kupowania chińczyka. W innym przypadku wystarczy pzo lub zeiss jena, a nawet lomo.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Genetic Trino bylby ok, tylko ze nie ma szans w cenie do 500 zł. Ewentalnie polowac na uzywanego - czesto tego typu sprzety wyplywaja w idelanym stanie jako nietrafione prezenty.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Mam u siebie ciekawego: Trino Prymus. Kiedyś miałem go sprzedać za 1000 zł.
Jenak od roku używam jako podręczny sprzęt do szybkich obserwacji i "z ręką na sercu" mogę polecić.
Nie traktuj tego jako oferty, bo osobiście raczej ciężko byłoby mi się z nim rozstać ;-)
Coś takiego jak ten za 800 zł, może zadzwoń, pewnie dałoby się kupić za 700 zł.
olx 552012236
Klapaucjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2020, o 08:34

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Klapaucjusz »

Dzień dobry,
Przygotowując się do Olimpiady Biologicznej zastanawiam się nad kupnem mikroskopu. Jednakże jestem laikiem w tym temacie, dlatego piszę do Was z prośbą o pomoc.Trochę czytałam o mikroskopach i zdecydowałam się na używany, gdyż (z tego, co wiem) są naprawdę dobre i w przystępnych cenach. Mój fundusz to 450 zł. Dodam jeszcze, że chciałabym oglądać pod nim niesporczaki.Pozdrawiam! :)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Nie chcąc się bawić w adaptacje i przeróbki, to w tej cenie PZO MB 30 lub Studar
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Bogusławie, całkowicie oderwałeś się od życia :) Nie ma MB30 za 450 zł, a nawet studary są obecnie droższe. Moim skromnym zdaniem młody człowiek ma do wyboru - o ile te oferty są jeszcze aktualne - między lomo na olx olx 588810953 a pzo olx 515450033. Pierwszy to kopia przedwojennego zeissa. Wygląda doskonale, zauważyłem. że ma obiektywy pzo, nawet 20x. Co do drugiego, to mam wątpliwości co do sprzedawcy: pytałem, czy mikroskop ma kondensor (nie widać na zdjęciu) i otrzymałem mało zachęcającą wiadomość, że "chyba ma". Wystarczy dostawić mała lampkę i wszystko będzie działało, a jeszcze lepiej ze ściemniaczem. Do prostych obserwacji wystarczy nawet szkolny mikroskop za 60-100 zł, ale nikt obecnie ich nie proponuje. Ja wybrałbym lomo. Pięknie wygląda, nawet jako ozdoba, ma bino i przysłonę do oświetlenia bocznego. Oczywiście trzeba się dopytać, czy działa mikro i makro oraz przesuw stolika ....
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

jarud, chyba muszę przyznać Ci rację :-D
Może nie tak do końca, ale w 90% tak.

Co jakiś czas (bardzo rzadko) trafiają się MB-30 za 200-300 zł. Często jednak niekompletne. Gdy się ma nazbierane różnego osprzętu, to żaden problem, jednak gdy się zaczyna to polowanie na oświetlacz, stolik itp może być problematyczne (czas, koszt)

Ja polując na jakieś ciekawostki do swoich zbiorów, praktycznie 2-3 razy dziennie przeglądam OLX i Allegro, przy okazji trafiają się wspomniane mikroskopy.
Jednak najgorszym wrogiem dla chcącego kupić coś atrakcyjnego jest czas. Bo kto będzie czekał parę miesięcy, pół roku czy nawet rok na okazję? :twisted:

Parę dni temu na OLX był Studar z bino od MB 30 za 150 zł. Nawet próbowałem kupić, ale poszedł na pniu (nie wiem za ile?), bo na moją propozycję zakupu sprzedająca nie odpowiedziała.

Ten Lomo proponowany przej Ciebie też mi się podoba, aby zaadoptować jakąś czołówkę i ... sprzęcik gotowy ;-)
Jest jeszcze taki Ergaval za 445 zł jednak trzeba by się z nim pobawić, ale mechanizm mikro-makro w nim to już znaczne wyzwanie :-(

Klapaucjusz, jako młodemu pasjonatowi, jestem w stanie Ci odstąpić jakiś MB 30 za 450 zł w pełni działający, ale bez jakichkolwiek prac konserwacyjnych i czyszczących - nie mam czasu (taka usługa u fachowca kosztuje 150-250 zł :-(
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

To dobra cena. Najczęściej wystarczy psiknąć WD-40 tu i ówdzie :wink:
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Jarud, jak powiedziałem, "cuda się zdarzają" :-)
Było takie ogłoszenie bez zdjęć "sprzedam stary mikroskop z lampa" za 120 zł, zapytałem, bo może coś starego, dla mnie ciekawego...
Może powinienem zacząć grać w totolotka? ;-)
Załączniki
1 Biolar za 150.jpg
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Ekstra, nawet okładzina jest w doskonałym stanie. Mnie też trafia się od czasu do czasu taki cud. :)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

"Szukajcie, a znajdziecie", bo Tobie czy mi nie zależy, trafi się to dobrze.
Ten co chce szybko i tanio kupić, to już jest problem...
Xardas666
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2018, o 16:20

Re: [Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Xardas666 »

Macie tam coś ciekawego do zaoferowania do 500 zł? Bo widzę, że tych ofert pzo nie ma w ogóle w takiej cenie - co najmniej 800 zł.
Z nówek zastanawiam się pomiędzy Levenhukiem 2L plus a 360. Levenhuk 360 rzekomo ma 1000 razy z olejkiem imersyjnym, ale nie ma oświetlenia górnego. 2L ma oświetlenie górne i jest tańszy, jego koszt to 320 zł, 360 to 450 zł. Jest sens brać na początek zabawy? Jeśli tak to który?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości