Roślinność Włochy

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
iwonatoja
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2020, o 09:54

Roślinność Włochy

Post autor: iwonatoja »

Mam zrobić prezentację na biologię z roślinności we Włoszech i Starożytnym Cesarstwie Rzymskim .Jakie rośliny były i wyginęły a jakie się pojawiły na przestrzeni lat. Ciężko w Internecie coś znaleźć może ktoś coś podpowie. Będę wdzięczna.
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: Roślinność Włochy

Post autor: Pobóg »

Rośliny (piante) które wyginęły zobacz na stronie:

Kod: Zaznacz cały

lifegate.it/persone/news/quante-specie-sono-state-dichiarate-estinte-nellultimo-decennio
Nie znam włoskiego, więc nie jestem pewien czy są to rośliny które wyginęły w czasach współczesnych, czy może jeszcze w starożytności? Musisz to sprawdzić, ja nie mam czasu.
Natomiast rośliny, które pojawiły się po okresie cesarstwa będą wśród roślin inwazyjnych (piante invasive):
zobacz_ten_plik.pdf
(6.47 MiB) Pobrany 110 razy
(na tej stronie w przypadku niektórych roślin są nawet mapki pokazujące w jakich rejonach Włoch roślina sprawia kłopoty)
Inna strona o zwierzętach i roślinach inwazyjnych to ta:

Kod: Zaznacz cały

it.wikipedia.org/wiki/Lista_di_cento_specie_invasive_molto_dannose 
Korzystając z darmowego tłumacza Google można sporo wyszukać bezpośrednio na włoskich stronach, ale trzeba na to sporo czasu. Nie jestem pewien, czy dobre strony poleciłem, jak przetłumaczysz fragmenty tekstu, to sprawdzisz. Powodzenia!
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: Roślinność Włochy

Post autor: Pobóg »

Ostatnio czytałem ciekawy artykuł dotyczący roślin wymienionych w Biblii. W czasach Jezusa Żydzi byli pod panowaniem cesarza rzymskiego. We wstępie artykułu wspomniano też rośliny, które zostały sprowadzone na Bliski Wschód z innych rejonów świata w późniejszych czasach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości