[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: eukariont »

A tak z ciekawości - bo sprawa może dotyczyć innych zamówień innych osób - czy zamówienie zostało zablokowane z powodu wirusa przez sprzedającego, przez serwis czy jeszcze w inny sposób?
Tomasz_
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 07:19

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Tomasz_ »

Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Mam zamiar zakupić mikroskop który będę używał typowo hobbystycznie i głównie aby zainteresować tematem dzieci w wieku 10 i 14 lat. Poczytałem troszkę o mikroskopach i długa droga przed nami, póki co proszę o pomoc w wyborze mikroskopu:
-DELTA OPTICAL DO-3406 Optical Genetic Pro Trino - przeceniony 1285zł
-LEVENHUK 870T - przeceniony do 1999zł
pierwsza wybór po namyśle padł na deltę ale do obserwacji ciemnego pola trzeba wydać kolejne 400zł więc przypadkiem wczoraj wpadła przecena na LEVENHUK 870T który już tą opcję ma.
Najważniejsze pytanie? Czy potrzebuję do "zabawy" droższy sprzęt czy na początek spokojnie wystarczy delta. Wiem że to "chińczyki" ale nie mam czasu na polowanie na używany sprzęt, może w tej cenie tragedii nie będzie. Bardzo proszę znawców o poradę.
Dziękuję.
Bosman
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Bosman »

Odpowiedz dla "eukariont". Przesyłka została zablokowana przez sprzedającego z powodu pandemii. Jednak myślę że chodziło o czyjś błąd. Była darmowa przesyłka DHL (kurier). Normalnie to koszt pomiędzy 200-400 zł.
Na dzień dzisiejszy mikroskop kosztuje 994,88zł + Wysyłka: 79,58 zł standardową pocztą.
Pieniążki zostały zwrócone na konto po 2 dniach.
Bosman
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2020, o 11:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Bosman »

W Mediaexpert można było kupić mikroskop LEVENHUK 870T za około 1500zł z kodem NOCNA ale widzę że już się chyba promocja skończyła. Nie miał on jednak ciemnego pola. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Kod: Zaznacz cały

mediaexpert.pl/lp,nocne-przeceny
mediaexpert.pl/foto-i-kamery/optyka/mikroskopy/mikroskop-levenhuk-870t
tpragski
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2016, o 00:42

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: tpragski »

Panowie,
zacząłem w innym dziale, kończę tutaj.
Dziękuję za wsparcie i wskazówki. Nie jest mi najlepiej z wyborem Delty. Szkoda, że używany i tutejszy przegrał, ale to może będzie początek interesującej przygody i nie ostatni w życiu nabytek.

Dokupiłem jedynie to małe dzieło sztuki:
1.jpg
i na szybko działa to tak:
Oryginały:
travnik.net/gosc/mikro/_TPF6204.jpg
travnik.net/gosc/mikro/_TPF6206.jpg

Po kilkunastu minutach, doszedłem do takiego efektu:
2.jpg
3.jpg
Czy normalnym jest, że ostrość w okularach i na matrycy aparatu wypada gdzie indziej i trzeba ją za każdym razem poprawiać?

Technologię ogólnie chyba rozumiem. Szacunki ilościowe wyglądają na wyzwanie, ale teraz mam na czym i mogę się szkolić.

Dzięki!
Z serdecznym pozdrowieniem!
chajzer
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2020, o 08:55

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: chajzer »

Witam, jestem początkującym hobbystą i chciałbym zdecydować się na zakup nowego mikroskopu.
Mam już parę konkretnych sprzętów na oku i chciałbym zapytać się ekspertów o opinię czy ich stosunek ceny do jakości jest adekwatny i czy potrzebuję uzyskać jakieś dodatkowe informacje o mikroskopie przed zakupem. Dziękuję za pomoc.

Nr aukcji allegro
7789987409
9261444378
8077306104

Dodam tylko że dwa ostatnie troche wykraczają poza mój budżet bo wolałbym się ograniczyć do około 600 złoty.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Ten pierwszy to prosty studar, chyba nawet z kondensorem zamontowanym na stałe pod stolikiem, drugi - nie dało się otworzyć, trzeci to MB 30, składak. MB 30 są w porządku, ale za tę cenę możesz mieć cały czarny lub biały :). Mają tę zaletę, że łatwo je przerobić na led.
Proponowany studar jest b. drogi, a klasą odpowiada czemuś takiemu jak MS-4
olx
606911145
Oświetlenie nie jest problemem, wystarczy lampka z matową żarówką. Ten na zdjęciu nie ma chyba jednej łapki, więc lepiej poczekać na inną ofertę. Te mikroskopy często pojawiają się na rynku. Dla początkujących są zupełnie wystarczające.
Na olx znalazłem ofertę studar lab
olx
608224052
Niewtajemniczonym wydaje się, że studar za 500 zł to drogo, a tymczasem jest to nowoczesna konstrukcja z zewnętrznym oświetlaczem halogenowym 20 W i możliwością ustawienia oświetlenia Kohlera ( to ponoć najlepsze). Mikroskop ma okulary 10xSK i obiektyw 20x, czyli daje to oszczędność rzędu 120-160 zł, bo normalnie nie są na wyposażeniu. Jedyny feler, to to, że sprzedawca nie chce najwyraźniej niczego wysyłać. Jeżeli mieszkasz niedaleko, to możesz się tam wybrać. Możesz też spróbować zaproponować np. 100 zł więcej za wysłanie mikroskopu.
Paranojaa
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2020, o 10:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Paranojaa »

Witam wszystkich!

Jestem amatorem... we wszystkim na tym forum :) Chciałbym jednak zakupić mikroskop. Dobry, solidny, do 1500 złotych. Myślę, że najlepszym wyborem będzie używany PZO Biolar. Najlepiej z dodatkami.
Czy ktoś z was posiada go i jest zainteresowany sprzedażą? Lub możecie polecić miejsca, gdzie mogę takowy zakupić?

PS. Nie chcę kupować mikroskopu zza granicy :)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Do czego chcesz używać tego Biolara (tematyka obserwacji)?
Co znaczy "Najlepiej z dodatkami"?
Napisz coś o sobie, a raczej o swoich zainteresowaniach około przyrodniczych.
Mogę pomóc, ale... :-)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Pytania z poradnika kupowania :) Okresl sie z potrzebami to wtedy mozemy cos sugesrowac :)
Paranojaa
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2020, o 10:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Paranojaa »

Moje zainteresowania? Wiecie... ostatniego roku kupiłem i zajmowałem się drukarką 3D, wykrywaczem metali itp. Nigdy nie miałem w ręku mikroskopu. Nigdy nie interesowałem się dziedzinami z nim związanymi. Po ostatnim filmiku na kanale SciFun złapała mnie smykałka. Sporo ostatnich dni oglądałem filmiki z mikroorganizmami pod lupą. Chce też "obserwować mikro świat". Bardzo! :) Zastanawiałem się nad dwoma modelami: PZO Biolar lub Delta Optical Genetic Pro Bino. Jednak PZO nie mogę nigdzie znaleźć (używanego).

Wiem, że może powinienem zaczynać ze słabszym, tańszym sprzętem. Jednak wiem, że wtedy nie złapie takiego "łał" i nie pójdę z tym dalej. Uważam, że zawsze zaczynać trzeba z lekkim przytupem. Dlatego biorę pod uwagę również droższy, lepszy sprzęt.
Henry_k
Posty: 13
Rejestracja: 5 maja 2020, o 07:53

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Henry_k »

Paranojaa pisze:
1 lip 2020, o 16:53
Wiem, że może powinienem zaczynać ze słabszym, tańszym sprzętem. Jednak wiem, że wtedy nie złapie takiego "łał" i nie pójdę z tym dalej. Uważam, że zawsze zaczynać trzeba z lekkim przytupem. Dlatego biorę pod uwagę również droższy, lepszy sprzęt.
Gdyby nie sentyment do mojego plastikowego mikroskopu, to miałbym taki sam dylemat miedzy Biolarem i Gentic Pro. Ja pewnie na jesieni wezmę DO GP, ale w twoim przypadku bierz Biolara i poluj na dodatki. Niedawno były serwisowane na alledrogo w całkiem niezłej cenie. Solidna klasyka, doceniana nawet za granicą. W razie czego zawsze łatwo sprzedać i to pewnie bez straty.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Biolar miażdży Genetica na kazdym polu. Oczywiscie zalezy od wymagan - przewaga PZO jest tym wyzsza im powazniej chce sie wejsc w temat. Jednocześnie na poczatek przygody Genetic jest bardzo ok i niewielu osobom potrzeba wiecej.

Biolara odsprzedasz w cenie kupna, Genetica (jesli wezmiesz nowego) to - nawet w idela/nym stanie - raczej nei za wiecej niz 40-50% ceny sklepowej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości