Indywidualna organizacja zajęć - lekarski

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
xxyyzz123
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2020, o 15:39

Indywidualna organizacja zajęć - lekarski

Post autor: xxyyzz123 »

Dzień dobry

Zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów na kierunku lekarskim. Zastanawiam się jednak, czy będzie to możliwe z pewnymi innymi obowiązkami.
Powiedzmy, że raz (jeden dzień) na ok. dwa tygodnie nie będę mógł być obecny na zajęciach. W związku z tym rozważam czy indywidualna organizacja zajęć (nie wiem czy na wszystkich uczelniach tak samo się to nazywa) byłaby jakimś rozwiązaniem. Może ktoś z Was studiował w ten sposób, lub ktoś na roku tak studiował?
Jak w praktyce wygląda takie ułatwienie w postaci indywidualnej organizacji zajęć? Czy można wtedy przeskakiwać do innych grup, by nadrobić ten jeden dzień nieobecności w cztery pozostałe dni w tygodniu?

Chętni poczytam Wasze opinie i spostrzeżenia. Być może ktoś w Rzeszowie korzystał z tej formy kształcenia? Jak wygląda to na innych uczelniach?

Pozdrawiam
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Indywidualna organizacja zajęć - lekarski

Post autor: kliop »

Czy można wtedy przeskakiwać do innych grup, by nadrobić ten jeden dzień nieobecności w cztery pozostałe dni w tygodniu?
Właśnie tak :) Ja (Wrocław) nie miałem indywidualnego rozkładu zajęć, ale u mnie na roku była to nawet popularna praktyka. Zetknąłem się tym dopiero na starszych latach, na młodszych nie słyszałem, chociaż może byli tacy ludzie, nie wiem. Nie potrafię także powiedzieć czy dużo osób składających podanie dostaje lub nie dostaje IRZ.
xxyyzz123
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2020, o 15:39

Re: Indywidualna organizacja zajęć - lekarski

Post autor: xxyyzz123 »

Dziękuję za odpowiedź. Czy z Twoich obserwacji myślisz, że skompresowanie pięciu dni w cztery jest do ogarnięcia na dłuższą metę, przez nawet sześć lat? Czy fizycznie da się tak studiować i czasami pozwolić sobie na relaks zwany snem ;) ?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Indywidualna organizacja zajęć - lekarski

Post autor: kliop »

Czy fizycznie da się tak studiować i czasami pozwolić sobie na relaks zwany snem ;) ?
To na pewno tak :)
A czy da się zrobić pięć dni w cztery... Trochę zależy od tego czy zajęcia się nie będą pokrywać... Jednak wydaje mi się, że raczej to jest możliwe.
glaczek
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2020, o 11:31

Re: Indywidualna organizacja zajęć - lekarski

Post autor: glaczek »

na kazdych studiach masz wymagania ile zajec mozesz opóścić a ile nie, jak studiujesz 2 kierunki masz indywidulanej 50% obecnosci musisz meic
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości