Mikroskop MB30 PZO

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Loren2020
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2020, o 14:48

Mikroskop MB30 PZO

Post autor: Loren2020 »

Mam mały problem.
Poszukuję mikroskopu MB30 PZO, zastanawiam się czy można spokojnie kupić go np. poprzez allegro.
Problem polega na tym, że zależy mi aby miał on opcję kontrastu fazowego, tak aby można było nim oglądać np. włókna azbestu oraz jeden okular z siatką mikrometryczną w celu dokonywania pomiarów długości, myślicie, że jest szansa aby taki obecnie mikroskop jeszcze gdzieś dostać? Czy lepiej poszukać czegoś innego lub całkowicie nowego?
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: Mikroskop MB30 PZO

Post autor: jarud »

Nawet teraz MB 30 są do kupienia na "mikroskopy pzo allegro", chociaż ceny są porównywalne z nowocześniejszym biolarem. Oba mikroskopy są całkowicie kompatybilne. Kontrast fazowy najłatwiej kupić oddzielnie.Na allegro jest kondensor za 500 zł, może jakieś obiektywy, nie sprawdzałem dokładnie. Dwa typy kontrastu fazowego można kupić u sprzedawcy z Wrocławia. To solidna firma, znany mykolog. Niestety drogo, 3400 zł, ale jest to nowy sprzęt, kompletny, wygląda, że w doskonałym stanie. Należy porównać cenę z tym, co proponuje Delta Optical, chyba cena jest podobna, a lepsze chińczyki nie są tańsze. Głowice trino z MB 30 można często kupić i zainstalować na biolarze, można też fotografować przez okular. Pan Marek z Wrocławia, ul. Fabryczna sprzedaje na OLX kilka rzeczy, trzeba wejść na jedną z ofert i wyszukać w "innych", bo KF nie są wystawione na sprzedaż oddzielnie. Sprzedaje on również rosyjski okular pomiarowy 15x. Data wystawienia ofert : 12 lipca, nietrudno wyszukać pod "mikroskopy olx", nawet jeżeli coś się zrobi z linkiem. Tak czy inaczej, nie będzie tanio. Chińczyk może być łatwiejszym rozwiązaniem, tyle że ma chyba jeden typ KF.
olx 574953906
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości