Gapyear czy studia pielęgniarskie

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Nastia_i_tropizm
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2020, o 18:52

Gapyear czy studia pielęgniarskie

Post autor: Nastia_i_tropizm »

Cześć, mam problem. Dostałam się na pielęgniarstwo, ale jestem bardzo zwątpiona (nie taki był mój cel, gdyż miałam w planach lekarski ale z różnych względów się poddałam no i nie udało się). Teraz zastanawiam się czy iść na te studia czego bardzo chcą rodzice, bo przecież inaczej będę rok w tył, plus moja mama jest pielęgniarką więc...
Myślałam, że może pójdę na ten rok do pracy plus poprawie mature, zapisałam się na kurs z chemii i korki ale boje się że nie znajdę tej pracy lub przez pandemię stracę ją po miesiącu, a pieniądze by się przydały, heh. Tak więc nie wiem co robić, studiować chce ale nie teraz i nie to. Boję się jednak o tą pracę, o to co na to rodzice (choć zastanawiam się czy w ogóle ich informować jeśli rzucę studia, bo raczej nie będą zadowoleni mimo że już im trochę o tym wspominam), niepokoje się też że nie uda mi się poprawić matury lub poddam się gdzieś w połowie i potem będę żałować rzucenia tego pielęgniarstwa. Ostatnio miałam też badanie krwi i jak nigdy nie bałam się krwi i innych takich tak ostatnio po badaniu zrobiło mi się bardzo słabo i prawie zemdlałam, ale może to z tego że wyszedł mi niedobór żelaza i zaniżony hematokryt, bo jeszcze okaże się że wgl nie mam czego szukać na tym lekarskimXD. Tak więc co robić?
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Gapyear czy studia pielęgniarskie

Post autor: poointhejar »

A duzo ci punktow zabraklo? Jeden rok w plecy to nic takiego, ludzie ida na lek po innych kierunkach. A pochodzisz z jakiegos malego miasta, ze moze byc problem z praca? Chyba niepotrzebnie martwisz sie na zapas. Jesli marzysz o lekarskim, to kierunek zastepczy nigdy nie bedzie dla ciebie satysfakcjonujacy
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Gapyear czy studia pielęgniarskie

Post autor: Michch »

Odpowiedz sobie na jedno zaje*iście, ale to zaje*iście ważne pytanie. Co chcesz w życiu robić? A później zacznij to robić.
Nie chcesz być pielęgniarką? Nie idź na pielęgniarstwo. To naprawdę jest takie proste. Rodzice mogą nie być zadowoleni z przerwy w edukacji. Ale jesteś dorosła. Powiedz im co zamierzasz zrobić, nie pytaj się o to, co oni uważają że powinnaś zrobić. Większość rodziców, z większą bądź mniejszą ochotą, ale finalnie akceptuje decyzje swoich dorosłych dzieci.
Nastia_i_tropizm
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2020, o 18:52

Re: Gapyear czy studia pielęgniarskie

Post autor: Nastia_i_tropizm »

Dzięki za odpowiedzi, troche mnie to uspokoiło. Z biologii miałam ok. 70% więc myślę że dam radę ją poprawić, z chemii troche mniej, ale to też kwestia tego, że poddałam się kilka miesięcy przed, ale myślę że w rok to nadrobie. Co do miasta, to jest to stolica województwa więc ofert pracy troche jest, poprostu boję się że długo jej nie znajde lub będą jakieś inne komplikacje.
Co do moich planów na przyszłość to bardzo zależy mi na dermatologii, interesuje się tym poprostu na codzień, a jako lekarz będę mieć najszersze pole do popisu w tej dziedzinie XD myślałam o kosmetologii bo to pokrewne, ale nie jest to to samo co lekarski i różni się trybem pracy. :wink:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości