Rozszerzenia jak się uczyć?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Xxxxxxxxxx
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2020, o 00:13

Rozszerzenia jak się uczyć?

Post autor: Xxxxxxxxxx »

Witam,
Jestem w 1 klasie liceum na profilu biol mat ang i te przedmioty chciałbym zdawać na maturze, i mam pytanie do bardziej doświadczonych osób jeśli chodzi o naukę rozszerzeń i tu pojawiają się moje pytania

1) Czy warto zaczynać samodzielną naukę rozszerzenia? Chodzi mi najbardziej o naukę biologii, ponieważ moja nauczycielka od biologii jest kiepska. Z nauką problemów bym nie miał bo mam duże samozaparcie, aby dążyć do celu. (To się tyczy tylko biologii, ponieważ moi nauczyciele od matematyki i angielskiego są świetni)

2) Jak się uczyć? Na początku wypadało by ogarnąć chyba teorie a co potem? Wykonywać zadania ze zbiorów czy co? Słyszałem, że klucz na biologii jest bardzo rygorystyczny, to lepiej by było wykonywać takie zbiory z korepetytorem, aby pokazywał mi jak to robić czy wykonywać czy tak dla siebie, aby sobie tylko ugrontować wiedzę (Zadania bym wykonywał które są związane z działem który ukończyłem). A naukę klucza zostawić na 3 klase z już ugruntowaną teorią.

3) Jakie książki/zbiory/ i inne polecacie z matematyki i z biologii.

Dziękuje za wysłuchanie i za wszystkie porady Pozdrawiam
magdaaa94
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2020, o 16:36

Re: Rozszerzenia jak się uczyć?

Post autor: magdaaa94 »

Witaj,
Ja co prawda juz nie ucze sie w liceum, mature zdawalam bardzooo dawno temu ale zmieniam swoje zycie i spelniam marzenie czyli chce byc lekarzem:) (pracuje w zawodzie powiazanym ale jest to dla mnie za malo).
Jesli chodzi o nauke do matury to tak owszem trzeba ogarnac teorie i niestety nie jest jej malo ale sama teoria to nic,,, oczywiscie robi sie pelno zadan maturalnych ale to tez za malo... a dlaczego? otoz dlatego ze trzeba umiec odpowiadac pod klucz. Mnie po tylu latach bardzo to smieszy ze zamiast sprawdzac wiedze trzeba umiec odpowiadac pod klucz ale niestety takie sa fakty.
Moj kolega ktory zmotywowal mnie do podjecia walki z matura rok wczesniej zdal i dostal sie na studia. Opowiedzial mi jak wygladala jego nauka i na co zwracac uwage ale sam przyznal ze aby zdobyc tyle punktow co potrzebuje musze skorzystac z kursow (bo zdac to zdasz jak sie samemu uczysz rzetelnie) i wiedzy kogos kto sie na tym zna. I tak zrobilam, korzystam z kursow i musze przyznac ze dzieki temu mam wieksza motywacje i wiecej rozumiem. Ja ucze sie od lipca 2019 roku bo musze ogarnac 2 przedmioty: chemia i biologia. Robie to u tego samego korepetytora gdyz on najlepiej mi wszystko tlumaczy i trafia do mnie co mowi.
Moja rada poszukaj sobie kursow, jest juz malo czasu ale dobry korepetytor przygotuje Cie i podpowie jak odpowiadac na pytania bo to o to w tym wszystkim chodzi. Ja mam bardzo duzo zajec bo indywidualne i grupowe no ale ja nie jestem na bierząco z materialem jak osoby ktore ucza sie w szkole. Ze wzgledow finansowych polecam grupowe bo duzej roznicy nie ma a ma sie nagrane materialy (zapomnialam dodac ze ja realizuje je przez internet bo tak mi wygodniej a nie roznia sie od tych na zywo).
W razie pytan pisz, jak tylko bede mogla odpowiem
P.S. mysle ze zdawanie biologii to swietna decyzja, zreszta jak chemii z tego wzgledu ze jest ogrom mozliwosci:)
Xxxxxxxxxx
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2020, o 00:13

Re: Rozszerzenia jak się uczyć?

Post autor: Xxxxxxxxxx »

Dziękuje za odpowiedź!
Wiem o tym, że klucz jest restrykcyjny na biologii i nauka pisania pod klucz jest bardzo ważna, ale chciałbym na początku ogarnąć teorie (Tak do połowy albo 3/4 2 klasy liceum) a nauke pod klucz zostawić na calą 3 klase z już ugrontowaną wiedzą. Myśle, że jestem sam w stanie ogarnąć teorie ale takie kursy by mi ułatwiły sprawę (szczególnie internetowe bo jestem z małego miasta gdzie mam wszedzie daleko) pisałaś, że korzystasz z takich mogłabyś polecić jakiś i powiedzieć na czym one polegają?
magdaaa94
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2020, o 16:36

Re: Rozszerzenia jak się uczyć?

Post autor: magdaaa94 »

Witaj, byłam chora więc nie mialam kiedy odpisac. Powiem Ci szczerze ze uczenie się suchej teorii to naparwde bedzie dla Ciebie strata czasu bo naparwde materiału jest ogrom, samemu ciezko sie zmobilizowac i przyswoic taka wiedze, plus zwraca uwage to co jest najwazniejsze co malo wazne. wiem po sobie, 3 miechy nauki, myslalam ze ogarnelam chociaz jedna ksiazke ale nie pamietalam juz co bylo na poczatku. Kursow jest bardzo duzo, ja spróbowalam dwóch u roznych korepetytorow zeby przekonac sie ktory mi bardziej odpowiada. [mod] ja mature pisze w tym roku wiec uczeszczam jeszcze na korepetycje grupowe, ale prawda jest taka ze im wyzej mierzysz tym szybciej musisz zaczac sie uczyc.
Kurs kupujesz, dostajesz dostęp na platformie z zajec, tam jest wyjasniana teoria, zadania praktyczne z matury, no wszystko to co potrzebne jest zeby zdac.
Przejrzyj sobie ta strone bo sa tam tez przykladowe nagrania ktore mozesz obejrzec. I przede wszystkim sie niezniechecaj!!!! Nie mysl o ilosci materialu itp, to Twoja przyszlosc, studia to super rzecz ale zeby pojsc na takie naparwde prestizowe trzeba sie wysilic;) i tu nie chodzi o 5 ze wszystkich przedmiotow, tylko super zdana mature z tych przedmiotow ktore sa potrzebne na dane studia, to jest prirytet wiec jak chcesz zdawac z biologii i chemii to sie na tym skup a np. historie, geografie odpusc sobie (hehe no tak nie zupelnie tylko 5 z tego nie musi byc:))
Ja zaluje ze wczesniej sie nie uczyłam konkretnie na to co chcialam tylko poszlam tam gdzie sie udalo i tyle, zmarnowalam pare lat no ale trudno, mam kuzynke ktora za rok zdaje mature i jej ciagle powtarzam ze liceum to wyscig szczurow o super oceny a matura pozniej weryfikuje, po co jej to, tez chce isc na medycyne wiec skupila sie na biologi, chemii i jezyku obcym no i matmie, z reszty sobie radzi dobrze ale nie ma cisnienia. Na studiach nauka wyglada inaczej niz w liceum i wtedy zaczyna sie zycie:D
Powodzenia, [mod] bo nie wiem czy ja moge wrzucac tutaj w ogole jakies linki o tych kursach, nie chce zeby bylo ze to jakas reklama. Bedziesz potrzebowac motywacji to tez pisz ja juz wiem jak zmotywowac licealiste do nauki;) (sprawdzone na kuzynce)
brsssmn
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2020, o 14:55

Re: Rozszerzenia jak się uczyć?

Post autor: brsssmn »

Mogę szczerze odradzić kurs ze strony matura100procent
Pełno błędów językowych, interpunkcyjnych, ucięte zdania, dziwny szyk zdań. Ogólnie tak jak by pisał to analfabeta. Miało być dużo obrazków, a 2/3 to sucha treść z której ciężko coś zapamiętać, a musisz się czasami wysilać żeby się domyśleć o co tam właściwie chodzi.
Zadania od autora bardzo średnie. Nie które nie wynikają w ogóle z treści kursu, tylko tak jak byś miał to wiedzieć od zawsze nie wiadomo skąd.
Ma sa kra - 100zl w błoto.
ekonomia
Posty: 4
Rejestracja: 6 paź 2020, o 19:58

Re: Rozszerzenia jak się uczyć?

Post autor: ekonomia »

jak się uczyc ? wiele ksiązek fiszki rób powtarzaj materiał i systematycznie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości