Czy warto wyjeżdżać na studia do innego miasta?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Czy warto wyjeżdżać na studia do innego miasta?

Post autor: Selene93 »

hotdog1990 pisze:Wszystko się ogranicza do pieniędzy.
Tutaj nie do końca się zgadzam. W moim przypadku wyjazd na studia może być nawet odciążeniem dla rodziców ( Biorę kredyt studencki, więc jestem 600zł do przodu, spłacac będę go (mam nadzieję q:) już z własnych. Owszem wciąż będę od nich brać jakąś tam kasę, ale będę jeść, ciągnąć wodę, gaz, prąd, kupować sobie buty na zimę i chodzić na piwo bez względu na to czy jestem w domu rodzinnym czy x km od niego q:

A pod postem litha podpisuję się wszystkimi kończynami!
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Czy warto wyjeżdżać na studia do innego miasta?

Post autor: hotdog1990 »

No masz racje ale zauwaz ze wynajem pokoju to koszt kolo 500zl miesiecznie a u siebie mieszkajac sie tego nie wydaje Kredyt studencki nie kazdy moze dostac wiec roznie to bywa. Jeden student przezyje spokojnie za 1000 zl a innemu 2000zl miesiecznei bedzie malo wiec wiesz ludzie sa rozni ale masz racje ze mozna pokombinowac i przy odrobinie szczescia rodzice nie odczuja Twojego wyjazdu
alessee

Re: Czy warto wyjeżdżać na studia do innego miasta?

Post autor: alessee »

Ja aktualnie studiuję w Lublinie. Zastanawiałam się nad Warszawą ale zrezygnowałam z uwagi na to,że studia tam sa dosyć drogie jeśli chodzi o koszta utrzymania się. Zdecydowanie lepiej zyje się w mniejszych miastach gdzie niższe są koszta wynajmu stancji oraz dojazdów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości